ZTE światowym liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów

Opublikowane 12.05.2017

Inżynierowie ZTE nie próżnują, co widać po liczbie zgłaszanych patentów

ZTE światowym liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów

Firma ZTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization) w liczbie złożonych wniosków patentowych.  Odzwierciedla to podejście firmy, które koncentruje się na badaniach i rozwijaniu technologii przyszłości – w szczególności technologii 5G, sieci wirtualnych czy internetu rzeczy.

ZTE Corporation w ubiegłym roku złożyło aż 4123 wnioski patentowe - to znacznie więcej niż jakakolwiek inna firma. Dzięki temu ZTE zajęło pierwszą pozycję w rankingu, awansując z trzeciego miejsca, które zajmowało nieprzerwanie od roku 2010. 

W tym samym okresie Huawei Technologies złożyło 3692 wniosków patentowych, Qualcomm Inc. 2466, Mitsubishi Electric 2053, a LG Electronics 1888 wniosków.

- Pozycja lidera ZTE w liczbie złożonych w ciągu roku wniosków patentowych odzwierciedla nasze stałe dążenie do bycia liderem w branży ICT i rozwoju technologii nowych generacji - powiedział Shen Nan, szef Działu Własności Intelektualnej z ZTE. - Jako światowy lider w dziedzinie innowacji technologicznych, firma ZTE jest także głęboko zaangażowana w propagowanie i ochronę własności intelektualnej - dodał.

Firma ZTE prowadzi 20 centrów R&D zlokalizowanych w Azji, Ameryce Północnej i Europie, inwestując w badania i rozwój ponad 10% swoich rocznych dochodów.  W nowoczesnych centrach pracuje ponad 30 tys. światowej klasy specjalistów z zakresu rozwoju technologii dotyczących komunikacji 5G, internetu rzeczy, cloud computingu, technologii Big Data czy rozwiązań dla inteligentnych miast przyszłości.

Z ponad 1500 patentami dotyczącymi sieci 5G, ZTE jest także pierwszym na świecie dostawcą nowatorskich rozwiązań opartych o łączność w technologii transmisji milimetrowej w pasmie poniżej 6GHz. W roku 2016 z sukcesem wykonano wiele testów przybliżających komercyjne wprowadzenie łączności 5G, które powinny trafić do użytkowników już na przełomie roku 2017 i 2018.

- Chińskie firmy znacząco wybiegają poza swoją międzynarodową konkurencję, jeśli idzie o liczbę zgłaszanych patentów i nowych rozwiązań. Czynią tym samym ogromne postępy, stają się globalnymi partnerami biznesowymi i kontynuują swoją drogę od „Made in China” do „Created in China” - powiedział Francis Gurry, dyrektor generalny Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Autorskie rozwiązania ZTE z zakresu sieci Pre5G umożliwią operatorom szybsze i łatwiejsze implementowanie technologii 5G do istniejącej infrastruktury 4G LTE. Obecnie są już one stosowane w ponad 40 sieciach w 30 krajach na świecie, w tym wśród takich czołowych operatorów jak SoftBank, China Mobile i Telefonica.

Tagi:
ZTE patenty 5G
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy