Testujemy Apple CarPlay

Opublikowane 04.05.2017

Przetestowaliśmy, jak sprawują się samochody z systemem inteligentnym Apple CarPlay

Testujemy Apple CarPlay

Koncerny motoryzacyjne pozwalają korzystać z Androida lub iOS-a do obsługi samochodu. Na pierwszy ogień wzięliśmy system od Apple.

Nie powinno być zaskoczeniem, że Apple postawił na siatkę kwadratowych ikon w swoim systemie dla samochodów, w końcu nieprzerwanie promuje ją od premiery iPhone'a w 2007 roku. Najbardziej irytuje to, że nie możesz zmienić układu aplikacji, aby te ulubione były na przedzie.

Na jednej „stronie” wyświetla tylko osiem ikon, dlatego bez problemu trafisz w pożądaną apkę, nawet wtedy, gdy mkniesz po ekspresówce 120 kilometrów na godzinę . Kiedy przyjdzie wiadomość SMS, otrzymasz powiadomieni, a odpowiesz na nią używając funkcji dyktowania w Siri.

Nawigacja

Mapy Apple nie są tragiczne. Jasne, gdy zadebiutowały w 2012 roku, były katastrofą, ale sporo zmieniło się od tamtego czasu i apka (raczej) nie doprowadzi cię na skraj głębokiej przepaści. Wciąż nie są doskonałe, zwłaszcza te dla CarPlay. Szaro-biała paleta kolorów sprawdza się na ekranie iPhone'a, ale niektóre wyświetlacze w inteligentnych samochodach mają słaby kontrast, przez co odczytywanie na nich map to katorga.

Nie licz na to, że uchroni cię przed korkami. Wręcz przeciwnie, apka najprawdopodobniej z uśmiechem na twarzy (Siri) przeprowadzi cię przez najbardziej zatłoczone ulice.

Rozrywka

Pod kątem muzycznym CarPlay zachowuje się podobnie do Android Auto, tyle że zamiast Google Play jest tu Apple Music. W systemie samochodowym najlepiej sprawdza się system rekomendacji „For You”.
Ci, którzy z pieczołowitością organizują playlisty Spotify w różnych folderach, zdziwią się, gdy nic im się nie wyświetli. Za to ci, którzy korzystają z domyślnych folderów, znajdą wszystkie pliki... na jednej, bardzo długiej liście. Hańbą jest to, że Siri nie współpracuje z aplikacja Spotify. Jeśli męczy cię strumieniowanie plików muzycznych z sieci, zawsze możesz uruchomić radio albo aplikację z podcastami.

Aplikacje

Apple Maps ● Apple Music ● Audible ● Deezer ● Downcast ● Overcast ● Podcasts ● Spotify ● Rdio ● Stitcher ● TuneIn

Zdaniem Stuffa ★★★✩✩

CarPlay potrzebuje nowej, lepszej nawigacji

Tagi:
samochód inteligentny samochód Apple Apple CarPlay
Oceń artykuł
00%
1100%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy