Test Samsung Gear VR (2017)

Opublikowane 31.07.2017

Sprawdziliśmy, jak zmieniły się gogle VR od Samsunga dzięki nowemu kontrolerowi

Test Samsung Gear VR (2017)

Samsung uzupełnił swoje gogle smartfonowe o nowy kontroler… oraz oddał w twoje ręce nowe, immersyjne produkcje VR.

Z wypiekami na twarzy obserwowaliśmy, jak platforma Samsugn Gear VR ewoluowała przez kolejne generacje sprzętów, ale dopiero niedawno dorobiła się kontrolera bezprzewodowego. W końcu możesz poznać „prawdziwe” VR bez inwestowania w peceta.

Bądźmy szczerzy – gogle Samsunga zmieniły się nieznacznie od ostatniego sezonu. Gear VR to wciąż tylko obudowa, która do działania wymaga mózgu, czyli supersmartfona od Samsunga.

Konstrukcyjnie mamy do czynienia z tym samym sprzętem – waży niewiele i nosi się go wygodnie. Ściągacze pomogą pewnie przymocować gogle do głowy, a dzięki poprawionej formie znacznie wygodniej nosi się je na klasycznych okularach.

Kontroler Gear VR sprawdzi się w roli wskaźnika czy pistoletu - zachowuje się jak dodatkowa cyfrowa ręka, która zwiększa immersyjność rozgrywki. Szybko i precyzyjnie reaguje na ruchy np. podczas celowania z broni i pewnie leży w dłoni.

Pomimo tego że wśród tytułów na Gear VR znajdziemy świetne doświadczenia, brakuje długich i złożonych gier klasy premium. Daydream od Google wypada pod tym względem nieco lepiej, a gogle Oculus Rift oraz HTC Vive totalnie dystansują konkurencję.

Sprytny klikacz
Gładzik w kontrolerze rozpoznaje miejsce, w które klikasz, dzięki czemu w grach wykorzystasz go np. w roli strzałek kierunkowych. Znajdziesz w nim także klasyczny trigger oraz przyciski do poruszania się po menu.

Baterie?
Kontroler jest tak kompaktowy między innymi dzięki temu, że zasilają go dwie baterie AAA. Przez dwa tygodnie testów nie udało nam się ich rozładować, ale irytuje nas sama myśl o tym, że musimy pamiętać o ich wymianie.

Zdaniem Stuffa

Jeśli dołożysz kilkaset złotych do telefonu, otworzysz wrota do bardzo immersyjnych i ciekawych doświadczeń wirtualnych. Gear VR nie zapewnia doznań Vive czy Rifta, jest jak wprowadzenie do świata VR. Kontroler nie jest wielką rewolucją, po prostu usprawnia zabawę: z jego pomocą wirtualne światy są bardziej przystępne. Gear VR wprowadzi cię na nowy poziom interakcji oraz zwiększy immersyjność rozgrywki.

Tagi:
Samsung Gear VR gogle VR VR wirtualna rzeczywistość
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy