Test New Nintendo 2DS XL

Opublikowane 07.09.2017

Sprawdzamy, jak wypadła odświeżona konsola przenośna od Nintendo

Test New Nintendo 2DS XL

Nintendo porzuciło dziwaczne wzornictwo poprzedniej konsoli, ale czy potrzebujemy kolejnego przenośnego sprzętu do gier?

Nowa konsola Nintendo nie wygląda tak topornie jak klasyczny 2DS. Aby grało nam się lepiej, w tej odsłonie sprzętu firma wróciła do składanej konstrukcji, zwiększyła wyświetlacz i zamontowała szybszy procesor.

Obudowę odchudzono, aby konsola była jak najbardziej mobilna, zdecydowano się nawet zastąpić złącze SD wersją micro. Po złożeniu New 2DS XL (649 zł) jest wielkości dość grubaśnego 5,5-calowego smartfona. Niestety, fakturowane wykończenie obudowy nie prezentuje się najlepiej.

Górna część przypomina iPoda Touch z nieco przerośniętymi krawędziami, które i tak są mniejsze niż obudowa modelu 2DS. Dzięki temu to ekran stanowi centralną część urządzenia, a nie plastikowa obudowa. Szkoda, że taka konstrukcja wymagała przeniesienia głośników na tylną klapkę.

Ekran może być większy, ale nie licz na to, że wyświetli więcej pikseli. Wciąż mamy do czynienia z rozdzielczością 400x240, przez co dynamiczne obiekty mają tendencję do smużenia. Ponadto ekran nie jest tak jasny jak ten z rodziny 3DS.

Takie gry jak Super Smash Bros są tak wymagające, że na konsolach 2DS i 3DS wczytywały się przez 40 sekund. Zastosowanie nowego procesora pozwoliło skrócić ten czas o połowę, a gry wydają się działać nieco płynniej. Dodano także C-Sticka, który w niektórych tytułach może sprawdzić się w roli drugiej gałki analogowej.

Zaginione ogniwo

Rodzina 3DS oferuje mnóstwo genialnych gier. The Legend of Zelda: A Link Between WorldsFire Emblem Awakening czy Super Mario 3D Land, to najlepsze tytuły od Nintendo, nie brakuje także wielu remake’ów.

Może jednak Switch?

Niestety, nie licz na wiele nowych tytułów. Odświeżone wersje Hey! Pikmin Metroid: Samus Returns prezntują się ciekawie, ale to na Switchu zagrasz w Super Mario OdysseyPokken Tournament Metroid Prime 4.

Zdaniem Stuffa

New 2DS XL to bez wątpienia lepsza, szybsza i przyjemniejsza w obsłudze odsłona wysłużonej konsoli 2DS. Ale czas tej serii dobiega końca, Nintendo skupia się w tej chwili na promowaniu Switcha, dlatego niewiele osób będzie skłonnych zapłacić za tę niezbyt rozwojową konsolę. Kilka lat temu New 2DS XL byłaby najlepszą przenośną konsolą na świecie, ale nie w 2017 roku. Kupią ją tylko fani Nintendo.

Specyfikacja

Ekran 4,88” + 4,18” 400x240 dotykowy LCD Pamięć 4 GB, złącze microSD Łączność Aparat, NFC wsparcie dla Amiibo, port słuchawkowy Wymiary 163x160x20,3 mm, 261 g

Tagi:
konsola Nintendo 2DS XL gry
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy