Test gamingowych słuchawek Sennheiser GSP 600

Opublikowane 27.06.2018

Audiofilska firma postanowiła stworzyć sprzęt dla graczy

Test gamingowych słuchawek Sennheiser GSP 600

Sennheiser wypuścił gamingowe słuchawki. Czy audiofile wiedzą, jak powinny brzmieć twoje ulubione gry?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że sprzęt z etykietą „gaming” musi rzucać się w oczy krzykliwym wyglądem. Pod tym kątem projektanci Sennheisera spisali się na medal. Słuchawki GSP 600 zamknięto w kanciastej obudowie i przyozdobiono czerwonymi elementami wykończenia. Pałąk jest wielki i masywny, podobnie jak odchylany mikrofon zintegrowany z prawym nausznikiem.

Jest jedna zasadnicza różnica między graczami i melomanami – ci drudzy spędzają w słuchawkach znacznie więcej czasu, dlatego projektując GSP 600 skupiono się przede wszystkim na komforcie użytkowania. Pałąk wyposażono w mechanizm do regulacji siły nacisku, a muszle pokryto miękką, oddychającą skórą.

Warto zauważyć, że pomyślano zarówno o graczach pecetowych, jak i konsolowych – w pudełku znajdziesz dwa kable, jeden ze zintegrowanym wyjściem słuchawkowo-mikrofonowym, drugi z dwoma oddzielnymi wtykami. Dzięki temu podepniesz je i do komputera i do kontrolera konsoli.

Skupmy się jednak na tym, co najważniejsze, czyli brzmieniu. Sprzęt ten znacząco odbiega od tego, co Sennheiser tworzy z myślą o audiofilach. Zapomnij o zrównoważonym brzmieniu, słuchawki wyraźnie podbijają dolne i górne pasmo, co przekłada się na lepsze wybrzmiewanie wybuchów, strzałów oraz innych efektów specjalnych. Dźwięk jest przy tym bardzo klarowny i ciepły, a pełne muszle doskonale odizolowują gracza od dźwięków otoczenia. Mikrofon radzi sobie równie sprawnie – wyposażono go w system redukcji szumów, dlatego współgracze doskonale usłyszą każde twoje słowo.

Nie myśl jednak, że to sprzęt pozbawiony wad, który każdy szanujący się gracz musi mieć w swoim domu. Od zakupu DSP 600 odstrasza przede wszystkim cena sięgająca tysiąca złotych. Krzykliwy wygląd także może nie przypaść komuś do gustu

Zdaniem Stuffa

Gdybym miał oceniać je wyłącznie pod kątem komfortu użytkowania oraz jakości dźwięku, zasłużyłyby na najwyższe noty. Niestety, wygórowana cena zniechęci do ich zakupu wielu graczy. A szkoda, bo kiedy masz je na uszach, zapominasz o otaczającym cię świecie i w pełni zanurzasz się w tym wirtualnym.

Specyfikacja

Pasmo przenoszenia 10 Hz – 30 kHz
Przetworniki Dynamiczne
Kabel 1,5 m (z wtykiem 2 w 1) /  2,5 m (2 x mini-jack)
Mikrofon wbudowany
Waga 395 g

Tagi:
słuchawki Sennheiser GSP 600 gamingowe słuchawki
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy