Sprawdzamy nowego operatora na rynku: Premium Mobile

Opublikowane 04.10.2017
Sprawdzamy nowego operatora na rynku: Premium Mobile

Od jakiegoś czasu na rynku działa nowy operator wirtualny Premium Mobile. Z pozoru wydawać by się mogło, że to kolejny gracz na rynku, który dołącza do sporej rzeszy „wirtualnych”. Premium Mobile ma jednak nieco inne podejście do konsumenta, które wyraża się nie tylko bardzo atrakcyjnymi stawkami, ale także brakiem umów czy elastycznością w podejściu do zmian na koncie.  Nic dziwnego, że według danych płynących z ostatniego raportu UKE to właśnie ten operator zajął drugie miejsce pod względem liczby przeniesionych do niego numerów z innych sieci.

Premium Mobile działa na infrastrukturze sieci Plus, a zatem ma identyczny zasięg co ten operator, zarówno pod kątem rozmów głosowych jak i dostępu do szybkiego internetu LTE.  Poruszając się po terenie Warszawy i okolic nie mieliśmy żadnych problemów z połączeniami, jak i z dostępem do szybkiego internetu LTE. Wszystko działa tak jak powinno. Jakość połączeń głosowych i prędkość transmisji danych niczym nie odbiegała od tych, które dostępne są w sieci Polkomtela. Jest po prostu dobrze i nie ma się do czego przyczepić.

Wolność umowy i zmian

Premium Mobile działa według przejrzystych zasad. Nie ma obowiązku podpisania długoterminowej umowy i praktycznie w dowolnym momencie można zrezygnować z umowy abonamentowej i przenieść się do innego operatora. To coraz powszechniejsze rozwiązanie i dobrze świadczy o operatorze. Zmusza to bowiem do dbania o klienta i oferowania mu coraz lepszej oferty. Klient nie jest też karany za zmianę planu taryfowego. Jeśli okaże się, że wybraliśmy źle, to bez problemu możemy zmienić taryfę na tańszą, z mniejszymi pakietami i nic za to nie zapłacimy. U dużych operatorów zmiana taryfy jest darmowa tylko w przypadku zmiany na wyższą opłatę, w Premium Mobile nie płacimy za żadną ze zmian.

Dostępne taryfy – jest całkiem tanio

Operator udostępnił użytkownikom cztery abonamentowe plany taryfowe, które stanowią świetną alternatywę dla wszelkich ofert na kartę. Najtańszy abonament dostępny jest za 16,70 zł miesięcznie i ma do zaoferowania całkiem sporo. Za cenę niewiele wyższą niż koszt dobowego biletu na komunikację miejską w Warszawie otrzymujemy nielimitowane połączenia telefoniczne do wszystkich sieci w Polsce (połączenia na numery stacjonarne są jednak dodatkowo płatne według cennika), nielimitowane SMSy oraz 3GB internetu. Dopłacimy jedynie za wiadomości multimedialne MMS. Warto jednak pamiętać, że w tej ofercie nie skorzystamy z roamingu międzynarodowego.

Najdroższą ofertę Premium Mobile wyceniło na 29,70 zł, co również jest bardzo atrakcyjną cenę na tle konkurencyjnych ofert. W tej cenie otrzymamy nielimitowane połączenia, SMSy i MMSy do wszystkich sieci w kraju, a także spory pakiet – bo aż 20 GB – internetu. Taki pakiet powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.  Co ciekawe, do każdego abonamentu, niezależnie od jego wysokości, operator dodaje kartę zniżkową Opencard na rok. Pozwala ona uzyskać zniżki w lokalach i restauracjach do 50%.

Ciekawostką jest także możliwość wykupienia abonamentu rodzinnego, gdzie każdy z użytkowników płaci miesięcznie od 17,60 zł do 22,20 zł abonamentu. Oferty różnią się liczbą osób objętych ofertą, dostępnością darmowych MSMów oraz wielkością pakietów internetowych.

Warto kupić?

Premium Mobile, mimo że jest jednym z najnowszych operatorów wirtualnych na rynku od razu przygotował ciekawą ofertę, dopasowaną do osób, które chcą wydać jak najmniej, a jednocześnie nie chcą rezygnować ze swobody nielimitowanych połączeń, wiadomości i sporych pakietów danych. Wybierając ofertę dla siebie z pewnością należy wziąć tego operatora pod uwagę i to na jednym z pierwszych miejsc.

Jarosław Babraj

 

 

 

Tagi:
premium mobile operator
Oceń artykuł
4100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
RoMan: 04.01.2019
Adrian Dzwonkowski, ile Ci płaca\ą za pisanie takich rzeczy? Mam dwa telefony u nich i jest spoko, jak na razie polecam.
Adrian Dzwonkowski: 28.01.2018
Niestety skorzystałem z usług tej firmy i każdemu odradzam. Od ponad miesiąca co jakiś blokują mi możliwość wykonywania polaczeń. Tak po prostu, nie mogę zadzwonic, wysłać SMS ani skorzystać z internetu. W ostatnim miesiacu 7 razy zdarzyła się taka sytuacja. raz było to w niedziele o 16:30 (a przypomnę, ze ich biuro obsługi pracuje w niedziele do 16 więc mogłem zadzwonic dopiero w poniedziałek o 8 rano). Zazwyczaj włączali to od ręki, ale pewnego razu mieli problem z systemem i byłem bez kontaktu przez 12 godzin. Jaka cena, taka jakość. Na szczęście po dwóch miesiącach tej męki przenoszę numer do innej sieci. Już się nie mogę doczekac, jak się od nich uwolnię.
więcej komentarzy