Skandynawskim okiem. Test Skagen Falster Smartwatch

Opublikowane 25.06.2018

Skandynawskie wzornictwo spotyka się z inteligentną technologią

Skandynawskim okiem. Test Skagen Falster Smartwatch

Duńska firma Skagen zaprojektowała przepięknego smartwatcha… ale czy w parze z doskonałym wyglądem idzie duża wszechstronność?

Współczesne smartfony w pełni zasługują na nazywanie ich inteligentnym sprzętem, ale smartwatche? Wiele z nich wciąż zdaje się dopiero raczkować w krainie inteligentnych urządzeń. Skagen Falster Smartwatch nie jest tu żadnym wyjątkiem: bliżej mu do klasycznego zegarka, nie znajdziesz w nim tych wszystkich nowinek technologicznych, którymi kuszą najlepsze sprzęty z systemem Wear OS.

Z drugiej strony mamy tu do czynienia z jednym z najpiękniejszych smartwatchów na rynku. Dzięki masywnej, metalowej ramce oraz eleganckiej koronce może pochwalić się tym, czego nie ma większość konkurentów: charakterem. Zaskakująco dobrze układa się także na nadgarstku.

Pomówmy jednak o brakach, dobrze? Nie znajdziesz w nim ani GPS-u, ani pulsometru, ani obrotowego pierścienia ani wbudowanego odtwarzacza muzyki. Do śledzenia podstawowych aktywności  służy prosta aplikacja Falster, jeśli jednak zależy ci na śledzeniu trasy twojego biegu – musisz mieć pod ręką telefon, który udostępni mu sygnał GPS.

Zabrakło także modułu NFC, dlatego nie zrealizujesz za jego pomocą bezprzewodowych płatności bezgotówkowych. Możesz za to wykorzystać wbudowany mikrofon do kontrolowania Asystenta Google. Jak zwykle w przypadku gadżetów z tej kategorii, na odpowiedź poczekasz dłużej, gdybyś zadał pytanie bezpośrednio za pośrednictwem telefonu.

Magia skandynawskiego wzornictwa mogłaby zadziałać na korzyść tego sprzętu, gdyby mógł pochwalić się dobrą żywotnością baterii. Niestety, w pełni naładowany przepracuje tylko jeden dzień. A choć podkładka z mocowaniem magnetycznym bardzo nam się podoba, ładuje zegarek dość ślamazarnie.

Skandynawskie wzornictwo można odnaleźć także w minimalistycznych tarczach stworzonych przez projektantów Skagena. Oprócz cyfrowej i analogowej do dyspozycji otrzymamy także tarczę hybrydową, na której godzina wyświetla się w formie cyfr, a minuty na klasycznej tarczy analogowej.

Oprócz tej trójki znajdziemy tu kilka bardziej klasycznych smartwatchowych tarcz prezentujących oprócz godziny również informacje finessowe czy prognozę pogody. Jak przystało na dzieło skandynawskich projektantów, również zachwycają pięknym minimalizmem.

Zdaniem Stuffa

Skagen przypomina pierwsze zegarki z systemem Android Wear. Bliżej im do sprzętu z 2015 roku niż z 2018 – sprawdzi się do wyświetlania powiadomień, jednak nie licz na to, że zastąpi opaskę sportową. Dodajmy do tego kiepską żywotność baterii, a otrzymamy sprzęt, który nie przystaje do współczesnych standardów branży technologicznej. Jeśli nie chcesz ładować zegarka tak często, jak telefonu, ale podobają ci się hybrydowe smartwatche, lepiej zrobisz, jeśli zainwestujesz w Nokię Steel.

Specyfikacja

Ekran 1,19” dotkowy OLED Łączność Bluetooth System Wear OS 2.0 Funkcje Akcelerometr, ładowanie indukcyjne, wodo- i pyłoodporna obudowa IP67 Zywotność baterii Do 24 godzin Wymiary 42x42x12mm Cena 1185 zł

Tagi:
inteligencny zegarek smartwatch Falster
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy