Recenzja Stephen Hawking’s Pocket Universe

Opublikowane 15.03.2018

Z tą aplikacją podróż do świata fizyki będzie czystą przyjemnością

Recenzja Stephen Hawking’s Pocket Universe

Dla świata nauki odejście Stephena Hawkinga było ogromnym ciosem. Ale jego prace trwać będą wiecznie - dzięki tej prostej aplikacji nawet największy laik będzie w stanie zrozumieć teorie wysnute przez genialnego astrofizyka.

Stephen Hawking miał ogromny dar do tłumaczenia skomplikowanych pojęć w niezwykle prosty i obrazowy sposób. Najlepszym dowodem na to jest aplikacja Stephen Hawking’s Pocket Universe, będąca ilustrowanym przewodnikiem po najsłynniejszej książce naukowca.

Co oferuje aplikacja?

Znajdziesz w niej wszystko co, o czym Hawking pisał w Krótkiej historii czasu, ale w jeszcze przystępniejszej formie - wszystkie teorie opisano prostymi słowami i zilustrowano kolorowymi obrazkami. Nie myśl jednak, że to aplikacja skierowana do dzieci, nic z tych rzeczy.

Choć Krótka historia czasu była chwalona za swój przejrzysty, popularnonaukowy język, tak naprawdę wielu czytelników nie było w stanie przebrnąć przez całą książkę. Z tą aplikacją nie będziesz mieć takiego problemu, wszystkie informacje podano w taki sposób, że nie sposób się do nich zniechęcić. Hawking chciał, aby jego teorie dotarły do jak najszerszego grona odbiorców, zwłaszcza tych wychowanych w erze mobilnej. Stephen Hawking’s Pocket Universe radzi sobie z tym zadaniem doskonale.

Po odpaleniu aplikacji będziemy mieli wrażenie, że uruchomiliśmy czytnik e-booków. Treści podzielono na kilka rozdziałów tematycznych i wprowadzono licznik postępu, który pokaże nam, jak wiele slajdów opisujących poszczególne zagadnienia udało nam się przerobić. Prosto, nowocześnie i niezwykle przystępnie.

Jakieś wady?

Znajdzie się kilka niedociągnięć. Zacznijmy od tego, że aplikację napisano w języku angielskim, dlatego bez jego znajomości ciężko będzie przebrnąć przez wszystkie rozdziały.

Oprogramowanie nie było także aktualizowane od kilku lat, a w związku ze śmiercią Hawkinga raczej nie mamy co liczyć na rychłe wprowadzenie nowych treści. Ale największą wadą jest słaba optymalizacja do pracy z niektórymi urządzenia - chociaż Stephen Hawking’s Pocket Universe doskonale prezentuje się na iPhone'ach Plus, korzystanie z niej na iPhonie X oraz iPadzie nie jest zbyt wygodne. Brakuje także wersji na urządzenia z Androidem.

Gdzie ją zdobyć?

Stephen Hawking’s Pocket Universe ściągniemy za pośrednictwem App Store po zapłaceniu 23,99 zł. Kup ją, załóż okulary i przemierz wspaniały świat fizyki opisany w niezwykle prosty i wciągający sposób.

Tagi:
Stephen Hawkink fizyka popularyzacja nauka iPhone
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy