Recenzja Logitech MK540 Advanced

Opublikowane 16.03.2018

Myszka i klawiatura dla tych, którzy szukają prostego sprzętu

Recenzja Logitech MK540 Advanced

Firma Logitech wypuściła na rynek nowy zestaw z myszką i klawiaturą. Czy warto w niego zainwestować?

Korzystanie z komputera bez myszki i klawiatury jest niemal niemożliwe. Owszem, istnieją hybrydy wyposażone w ekran dotykowy, a Windows 10 został przystosowany do pracy w trybie tabletu, jednak to dzięki fizycznej klawiaturze i myszce możemy wykorzystać potencjał drzemiący w pecetach. Doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci Logitecha, którzy wypuścili nowy zestaw startowy, MK540 Advanced.

W zgrabnym pudełku znajdziemy klawiaturę, myszkę i jeden uniwersalny nadajnik. Wystarczy podpiąć go do komputera i zacząć działać, sterowniki zainstalują się bez ingerencji użytkownika. Szybko, prosto i bezproblemowo.

Jak przystało na sprzęt dla początkujących użytkowników, w zestawie znajdziemy dość proste urządzenia o podstawowych funkcjach. Zgrabna myszka nie oferuje żadnych dodatkowych opcji i wykonano ją tak, aby sprawdziła się zarówno u lewo-, jak i praworęcznych użytkowników. Osobiście preferuję nieco większe gryzonie, które pozwalają podeprzeć serdeczny i mały palec, jednak po kilku tygodniach użytkowania przyzwyczaiłem się do tej smukłej formy i przestało mi przeszkadzać to, że mały palec zwisał bezwiednie.

Znacznie ciekawiej prezentuje się klawiatura. Wykonano ją z porządnych materiałów i wyposażono w podpórkę na nadgarstki, która sprawdzi się podczas wielogodzinnej sesji przed monitorem. Mimo iż klawisze wydają się być osadzone dość płytko, mają spory skok. Na szczęście pracują płynnie i nie zacinają się podczas pracy. Najlepiej sprawdzą się u tych użytkowników, którzy wykorzystują klawiaturę przede wszystkim do pisania. Nawet wielogodzinna praca z dokumentami tekstowymi nie męczy nadgarstków, spora w tym zasługa plastiku, z którego wykonano klawisze - jest przyjemny w dotyku i ma odpowiednią twardość. Granie na niej też nie sprawia żadnych problemów, chociaż rasowi gracze prędzej wybiorą klawiaturę z mechanicznymi przełącznikami, które zapewniają większą responsywność.

Mimo iż jest to dość prosta klawiatura, Logitech wprowadził w niej kilka ciekawych innowacji. Przy górnej krawędzi umieszczono kilka klawiszy multimedialnych, które sprawdzą się głównie do obsługi odtwarzacza muzycznego. Nad klawiaturą numeryczną znalazło się także miejsce na cztery skróty do kalkulatora, sprawdzenia baterii czy powrotu na stronę główną przeglądarki. Najciekawiej prezentują się jednak klawisze funkcyjne, do których możemy przypisać proste makra i sprawić, że wciskając np. F1 cofniemy ostatnią akcję, skopiujemy czy wkleimy zaznaczony tekst. Oprogramowanie Logitech Options nie pozwoli co prawda skonfigurować tak skomplikowanych makr jak w klawiaturach gamingowych, ale te kilka konfigurowalnych skrótów znacząco uprzyjemni i ułatwi pracę. Można żałować jedynie tego, że skróty da się przypisać jedynie do klawiszy F1-F8, a nie do wszystkich przycisków.

Prosta konstrukcja obu urządzeń i brak zbędnych wodotrysków przekłada się bezpośrednio na żywotność myszki i klawiatury. Ta pierwsza przepracuje na baterii do 18 miesięcy, a druga do 36.

Na koniec pozostaje mi odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - czy warto zainwestować w ten zestaw?

To zależy. Jeśli nie jesteś wymagającym użytkownikiem i szukasz jak najprostszego zestawu myszki i klawiatury, K540 Advanced spełni twoje oczekiwania. Klawiatura jest dość wygodna, odporna na zalanie, oferuje kilka ciekawych rozwiązań i wykonano ją z porządnych materiałów. Do drobnej myszki też można się szybko przekonać. Jedyną wadą może być dość wysoka cena zestawu - Logitech życzy sobie za niego 309 zł, na szczęście w internecie możemy znaleźć sklepy, które sprzedają ten zestaw za ok. 240 złotych. Za taką kwotę na pewno można rozważyć zakup K540 Advanced.

Tagi:
myszka klawiatura Logitech MK540
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy