Programowanie ważniejsze od znajomości angielskiego

Opublikowane 11.10.2017

Tim Cook twierdzi, że powinniśmy uczyć się programowania, a nie języków

Programowanie ważniejsze od znajomości angielskiego

Tim Cook podzielił się ciekawą opinią na temat programowania.

Od lat wmawia nam się, że bez języka angielskiego nie damy sobie rady w życiu zawodowym. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, zwłaszcza jeśli mamy zamiar pracować w dużej korporacji, która prowadzi interesy na całym świecie. Tim Cook twierdzi jednak, że znajomość angielskiego wkrótce może odejść na dalszy plan.

Szef Apple udzielił wywiadu dziennikarzom Kobini, w którym stwierdził, że z jego punktu widzenia w przyszłości znacznie cenniejsze będą umiejętności programistyczne. Wszak to dzięki nim programiści z dowolnego miejsca na świecie będą mogli współpracować ze sobą nad jednym projektem, zwłaszcza jeśli upowszechnią się inteligentni tłumacze, którzy już teraz stawiają pierwsze kroki i pozwalają dogadać się osobom z różnych kręgów kulturowych.

Trudno nie zgodzić się z Timem Cookiem. Skype coraz lepiej radzi sobie z tłumaczeniem symultanicznym, a do gry włącza się firma Google, która zaprezentowała w tym roku słuchawki, które potrafią przetłumaczyć rozmowę w locie. Za pięć, może dziesięć lat język przestanie być jakąkolwiek barierą komunikacyjną, a technologia pójdzie tak bardzo do przodu, że informatycy i programiści będą mieli ręce pełne roboty. 

Źródło 

Tagi:
języki obce Tim Cook Apple tłumacz programowanie praca przyszłość
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy