Oculus Go jest jak Gear VR, który nie potrzebuje telefonu

Opublikowane 12.10.2017

Wirtualna rzeczywistość w końcu będzie tańsza i wygodniejsza!

Oculus Go jest jak Gear VR, który nie potrzebuje telefonu

Wirtualna rzeczywistość jest gotowa na to, aby podbić nasze serca.

Technologia VR to jeden z najbardziej intrygujących wynalazków ostatnich lat, niestety jest tak droga i niewygodna w implementacji, że trafia tylko do marginalnej liczby potencjalnych użytkowników. Musisz wyposażyć się w nowoczesną konsolę lub komputer, kupić drogie gogle  i spiąć to wszystko kablami, o które co i rusz będziesz się potykać. Możesz także zainwestować w rozwiązania mobilne pokroju Gear VR czy Google Daydream, ale one działają wyłącznie z konkretnymi modelami telefonów... za które również zapłacisz krocie. A na słabszych smartfonach lepiej nie odpalać treści VR, chyba że lubisz, jak obiad podchodzi ci do gardła.

Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu - nowe gogle od Oculusa, model Oculus Go, który wyposażono w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560x1440, dzięki czemu możesz wejść do wirtualnej rzeczywistości bez kupowania drogiego smartfona. Największa zaleta? Pozwoli odpalić te same aplikacje, które uruchamiały się na Gear VR, mimo iż kosztuje tylko 200 dolarów. Zamontowano tu także zintegrowany system audio, aby żadne kable nie przeszkadzały ci w podróży do wirtualnych krain. Nie zabrakło także pilota, który do złudzenia przypomina sprzęt, który możesz dokupić do gogli Gear VR.

Oculus nie zdradził jeszcze daty premiery Oculus Go, ale firma zapowiedziała, że gadżet trafi na rynek na początku przyszłego roku.

Tagi:
wirtualna rzeczywistość VR Oculus Oculus Go
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy