NESMaker pomoże stworzyć ci gry na NES-a bez znajomości programowania

Opublikowane 19.01.2018

Stwórz wymarzoną grę na NES-a

NESMaker pomoże stworzyć ci gry na NES-a bez znajomości programowania

Chciałbyś tworzyć gry na kultową konsolę, ale nie znasz się na programowaniu? Ten program jest dla ciebie.

Kiedy w Stuffie pojawił się Switch i zakochaliśmy się w nowej odsłonie Zeldy, wielu z nas zapragnęło przypomnieć sobie dzieciństwo i pobiegło do sklepu po mikrokonsolę od Nintendo. A później uświadomiliśmy sobie, że zainwestowaliśmy w martwą konsolę, na którą nikt już nie pisze gier. Czyżby? Nie do końca.

Owszem, Nintendo Classic Mini i Super Nintendo Classic Mini to zamknięte systemy z ograniczoną liczbą tytułów, ale jest jeszcze NESMaker (od 36$), narzędzie dzięki któremu będziesz w stanie stworzyć własną grę bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Możesz zaprojektować bohaterów, przeciwników, plansze i wykorzystać sztuczną inteligencję, aby wprawić w ruch swój autorski świat, niezależnie czy będzie to platformówka, strzelanka czy inny typ gry. A to jeszcze nie koniec dobrych informacji.

Jeśli zainwestujesz 88 dolarów w najbardziej zaawansowaną wersję oprogramowania, będziesz mógł wgrać ją na prawdziwy kartridż i odpalić na NES-ie lub jego zamienniku. W ten sposób nie tylko udowodnisz, że jesteś w stanie stworzyć własną grę, pokażesz także całemu światu, że retrokonsole są wciąż żywe i warto w nie inwestować.

Tagi:
konsola NES NESMaker gry tworzenie gier retro
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy