Sztuczna inteligencja w służbie animatorów

Opublikowane 16.04.2018

SI zanimowała nowe odcinki Flinstonów

Sztuczna inteligencja w służbie animatorów

Naukowcy z Allen Institute for Artificial Intelligence stworzyli SI do tworzenia animacji.

Kiedy myślimy o sztucznej inteligencji, przed oczami stają nam zaawansowane algorytmy do analizowania naszych zachowań, usprawniania sposobu komunikacji z nowoczesnymi urządzeniami czy roboty potrafiące imitować ludzkiego rozmówcę. Badacze z Allen Institute for Artificial Intelligence postanowili wykorzystać SI w znacznie bardziej przyziemnym celu - do tworzenia filmów animowanych.

Naukowcy opracowali algorytm zdolny do samodzielnego animowania postaci z Flintstonów i składania ich w sekwencje tworzące nowe odcinki. Wystarczyło zaprezentować sztucznej inteligencji scenariusz, a ona wykonała całą syzyfową pracę: zanimowała postaci, dobrała tło i wprawiła wszystko w ruch. Efekt? Odpal poniższy film, aby przekonać się, jak algorytm poradził sobie w roli animatora.

Już na pierwszy rzut oka widać, że animacje nie są doskonałe, jednak oprogramowanie dość wiernie odwzorowało stylistykę oryginalnego serialu. SI potrafi odtworzyć wyraz twarzy bohaterów, dobrać odpowiednie otoczenie i zmusić je do wykonywania konkretnych czynności. Jeśli twórcom uda się dopracować algorytm i wyeliminować najpoważniejsze błędy, na które napotkał, możemy spodziewać się, że w przyszłości powstaną nowe odcinki animowanych filmów i seriali, których emisja zakończyła się przed wieloma laty.

Tagi:
sztuczna inteligencja SI animacja bajki Flinstonowie
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy