Google ma najinteligentniejszą sztuczną inteligencję

Opublikowane 06.10.2017

Badacze sprawdzili, jak mądre są sztuczne inteligencje

Google ma najinteligentniejszą sztuczną inteligencję

Naukowcy opracowali ranking sztucznych inteligencji. Ta od Google jest niemal tak mądra, jak sześciolatek.

Za kilkanaście lat sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje świat, ale dziś jest jeszcze w powijakach. Wciąż nie radzi sobie z rozumieniem i tłumaczeniem na język polski, o kreatywnym myśleniu na zaawansowanym poziomie nawet nie wspominając. Naukowcy z Cornell University postanowili zbadać, jak mądre są sztuczne inteligencje i poddali różne rozwiązania testom, które miały wyłonić najmądrzejszy algorytm.

Na czele rankingu uplasował się gigant świata technologii firma Google, której AI może pochwalić się IQ na poziomie 47,28 punktów. Warto przyrównać tę wartość do średniego poziomu IQ osiąganego przez sześciolatków, które wynosi 55,5. Na tle młodych ludzi algorytm Google wypada słabo, ale miażdży swoich konkurentów: Siri osiągnęło wynik zaledwie 23,9, Microsoft Bing 31,98 a chiński Baidu 32,92.

Z jednej strony może martwić nas, że sztuczne inteligencje nie są zbyt rozgarnięte, z drugiej zaś powinniśmy cieszyć się, że nie są mądrzejsze - kto wie, jak zareagowałyby, gdyby uświadomiły sobie, ile zła wyrządziła rasa ludzka.

Źródło

Tagi:
sztuczna inteligencja Google Siri Apple Microsoft Baidu bezpieczeństwo
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy