Gdynia najbardziej energetyczną szkołą w kraju

Opublikowane 12.07.2018
Gdynia najbardziej energetyczną szkołą w kraju

Drużyna Energii odciągnęła od komputerów tysiące polskich uczniów.

2200 przejechanych kilometrów, ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami ambasadorów Drużyny Energii i ponad 35000 kalorii spalonych podczas treningu z gwiazdami sportu – tak uczestnicy zapamiętają debiutancki sezon sportowej rywalizacji napędzanej przez Energę. Najlepszym szkołom – z Gdyni, Żor i Kętrzyna – przypominać o nim będzie dodatkowo wygrane w programie wyposażenie sal gimnastycznych.

Wielki Finał rozegrany 24 maja na stadionie Energa w Gdańsku był czasem podsumowań. Przedstawiciele zwycięskich szkół odebrali nagrody: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni – czek na 10000 zł, Szkoły Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach – 7000 zł, a Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki – 4000 zł.

- To bardzo duży sukces przede wszystkim naszych dzieci, które wykazały się wielką wytrwałością. W naszym przypadku widać, że liczy się konsekwencja i intensywna praca – mówiła Magdalena Latos-Kleina, nauczyciel wychowania fizycznego w zwycięskiej szkole.

Na rolę wuefistów zwracał uwagę Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego New Balance, partnera sportowego projektu.

- Wielki szacunek dla wszystkich nauczycieli zaangażowa-nych w Drużynę Energii. Daliśmy Wam dodatkowe narzędzie, ale gdyby nie Wasz entuzjazm i determinacja, nie spotykalibyśmy się dziś na Wielkim Finale – mówił. Podobnego zdania byli ambasadorzy projektu.

Jeśli w polskich szkołach uczyć będą ludzie pełni pasji i energii, możemy być spokojni o to, że nasze dzieci będą zdrowe, a polscy sportowcy należeć będą do światowej czołówki – zapewniał Marek Citko.

Debiutancki sezon Drużyny Energii pokazał, że młodzież chce się ruszać. Trzeba ją tylko do tego umiejętnie zachęcać.

– Zainteresowanie programem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Po raz pierwszy, gdy zobaczyliśmy liczbę zgłoszeń – prawie 600 szkół chciało wziąć udział w programie. Potem każdy kolejny miesiąc i kolejne rekordy w liczbie nadesłanych filmów udowadniały nam, że przyjęta przez nas formuła łączenia sportu ze światem wirtualnym była strzałem w dziesiątkę – podsumowywał Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA.

Działalność Drużyny Energii została szybko dostrzeżona przez osoby, którym na sercu leży rozwój sportu i zdrowie najmłodszych. Swoim patronatem projekt objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Instytut Matki i Dziecka. Inicjatywa została też nominowana do nagrody na Gali Mistrzów Sportu w kategorii fundacji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju sportu oraz w kategorii „Aktywne społeczeństwo” przez Forum Sportu i Biznesu.

Niezwykły sezon wymagał niezwykłego ukoronowania, dlatego na Stadionie Energa w Gdańsku czekało na zawodników wiele niespodzianek. Poza zwiedzaniem i wręczeniem nagród wzięli oni udział w pokazach: sportowym – mistrzów świata w „zośce”, kulinarnym - Julki Cymbaluk, zwyciężczyni programu MasterChef Junior, oraz artystycznym – koncercie Roksany Węgiel, która wygrała pierwszą edycję The Voice Kids. Uczniom przez cały dzień towarzyszyli ambasadorzy Drużyny Energii – Krzysztof Golonka, Krzysztof Ignaczak, Marek Citko i Bartosz Ignacik – oraz siatkarka Chemika Police Izabela Bełcik i były zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk, reprezentanci kraju w swoich dyscyplinach.

Kulminacją Wielkiego Finału były rozgrywki sportowe w których rywalizowały drużyny złożone z uczniów i ambasadorów. Po zaciętym boju zwyciężyła drużyna Krzysztofa Ignaczaka.

– Dziś nie chodziło już o to, żeby wygrać, bo każdy, kto dotarł do Wielkiego Finału był zwycięzcą. Możemy też śmiało powiedzieć, że do Drużyny Energii dołączyli nowi ambasadorzy. Gorąco wierzę, że każdy z uczestników projektu będzie promować sport i zdrowy tryb życia w swoim najbliższym otoczeniu – podsumował popularny „Igła”.

 

GRUDZIEŃ - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W OLSZYNACH

STYCZEŃ - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW - ŻORY

LUTY - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. ANTONIEGO ABRAHAMA - GDYNIA

MARZEC - SZKOŁA PODSTAWOWA NR4 IM. STANISŁAWA MONIUSZKI - KĘTRZYN

KWIECIEŃ - GIMNAZJUM W ŁĘGU PROBOSTWIE

Tagi:
sport Energa drużyna
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy