Zapomnij o kluczach dzięki Fibaro Intercom

Opublikowane 15.12.2017

Fibaro wprowadza do swojej oferty inteligentny interkom

Zapomnij o kluczach dzięki Fibaro Intercom

Fibaro Intercom nie tylko pozwala obsługiwać wysokiej jakości wideo rozmowy, ale również zdalnie zarządzać dostępem do domu oraz podnieść poziom bezpieczeństwa i wygody domowników.

Fibaro Intercom łączy w sobie funkcje nowoczesnego domofonu oraz urządzenia kontrolującego dostęp do domu, zapewniając wysokie poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, kogo wpuszczamy w nasze progi. Intercom może być zamontowany gdziekolwiek w pobliżu drzwi frontowych lub np. bramy wjazdowej na posesję. Jako jedno z niewielu tego typu urządzeń na rynku pozwala na przesyłanie wideo o jakości Full HD (1080p) oraz z bardzo szerokim kątem widzenia kamery do 180 stopni w perspektywie tzw. rybiego oka. Pozwala to na podgląd i nagrywanie nie tylko osób, które dzwonią do naszych drzwi, ale również rejestrowanie tego, co dzieje się wokół domu lub posesji. Urządzenie może nawet służyć jako dodatkowa kamera w systemie monitoringu. Dzięki zastosowaniu diody podczerwieni Intercom ma również specjalny tryb nocny, który aktywuje się, kiedy urządzenie wykryje niskie natężenie światła. Takie rozwiązanie pozwala na nagrywanie wideo wysokiej jakości nawet po zmroku. Nagrania mogą być przechowywane na karcie SD.

Jedno urządzenie może zarządzać dostępem do dwóch drzwi, bram lub furtek. Dzięki zastosowaniu Intercomu oraz inteligentnych zamków nie trzeba pamiętać o kluczach do domu. Urządzenie pozwala otwierać drzwi za pomocą przypisanego, do każdego z użytkowników, kodu PIN lub telefonu, komunikującego się za pomocą Bluetooth albo aplikacji mobilnej Fibaro . Co więcej, istnieje możliwość przyznania zdalnego dostępu dla gości. Intercom zapewnia możliwość prowadzenia wideo rozmów, na podstawie których np. z biura, za pomocą aplikacji możemy zdecydować, że chcemy wpuścić kogoś do swojego domu. W przypadku, gdy nikt z domowników nie może odebrać rozmowy, goście mogą nagrać wiadomość wideo dla gospodarzy. Wysoką jakość dźwięku zapewniają wbudowany głośnik oraz mikrofon, z funkcją usuwania szumów. Intercom wyposażono w również czujnik zbliżeniowy, dzięki czemu może się np. podświetlić po wykryciu ruchu, ułatwiając gościom znalezienie przycisku dzwonka po zmroku. Fibaro Intercom może być podłączony zarówno przez sieć bezprzewodową WiFi jak i LAN.

Podłączenie urządzenia do centralki systemu Fibaro - choć nie jest wymagane dla poprawności działania - pozwala m.in.na zaprogramowanie całych sekwencji zachowań systemu. Na przykład gdy urządzenie wykryje ruch, automatycznie może zostać podświetlona przestrzeń wokół wejścia. Gdy użytkownik wpisze PIN lub zbliży telefon do urządzenia zamontowanego w domu, centralka systemu może rozbroić alarm, otworzyć zamek w drzwiach wejściowych i zapalić światła w korytarzu. Możliwe jest m.in. skonfigurowanie kilku urządzeń w ramach jednego domu, by zarządzać wszystkimi obecnymi w budynku wejściami.

Fibaro Intercom ma designerską formę okrągłego, niewielkiego dysku wykończonego na wysoki połysk. Zalety posiadania tego sprzętu docenią przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych, niewielkich biur oraz osoby wynajmujące domy np. turystom.

Informacja prasowa

Tagi:
Fibaro internet bezpieczeństwo inteligentny dom interkom
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy