Switch może przejść do historii

Opublikowane 21.03.2018

Nintendo może być zadowolone z dynamiki sprzedaży Switcha

Switch może przejść do historii

Sukces najnowszej konsoli Nintendo może przyćmić największych konkurentów.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy, jak będzie wyglądać Switch, wielu sceptyków wróżyło rychłą klęskę  hybrydowej konsoli Japończyków. Los zadrwił z nich wszystkich, kiedy okazało się, jak szybko sprzęt rozchodzi się na całym świecie. A ostatni rok był dopiero początkiem - najnowsze dane udostępnione przez NPD Group pozwalają przypuszczać, że Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych.

W ciągu roku Nintendo sprzedało tyle Switchy, co w ciągu sześciu lat Wii U i już to było najlepszym dowodem na to, że decyzja o wyprodukowaniu hybrydowej konsoli była strzałem w dziesiątkę - taki sprzęt idealnie wpisuje się w portfolio gier produkowanych przez Japończyków. Jednak wyprzedzenie w rankingu dynamiki sprzedaży takich gigantów jak Microsoft czy Sony to wyczyn, którego nawet najwięksi entuzjaści nie mogli się spodziewać. Do końca 2017 roku w ręce graczy trafiło aż 15 milionów konsol Switch, dziś ta liczba jest z pewnością jeszcze większa.

Switch prawdopodobnie nigdy nie przegoni Xboksa ani PlayStation, jednak jego sukces to najlepszy dowód na to, że na rynku jest miejsce na trzeciego gracza, który rozbije duopol tych dwóch marek. A kiedy do sprzedaży trafią takie hity jak gra RPG osadzona w świecie pokemonów oraz odświeżona wersja Super Smash Bros., dynamika sprzedaży Switcha skoczy po raz kolejny.

Źródło

Tagi:
Nintendo Switch konsola
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy