SHARP wprowadza na rynek europejski pierwszy monitor TV 8K

Opublikowane 23.04.2018

Wyświetla czterokrotnie bardziej szczegółowy obraz niż telewizory 4K

 SHARP wprowadza na rynek europejski pierwszy monitor TV 8K

Premiera monitora TV LV-70X500E o rozdzielczości 8K to moment, w którym SHARP rozpoczyna podróż w przyszłość 8K.

8K to kolejny krok w ewolucji rozdzielczości wyświetlaczy. Obraz w 8K składa się z  33 milionów pikseli (7680 x 4320). To czterokrotnie więcej niż obraz w rozdzielczości Ultra HD 4K i szesnastokrotnie więcej niż obraz Full HD. Dzięki tej ultrawysokiej rozdzielczości 70-calowy wyświetlacz modelu LV-70X500E cechuje się gęstością pikseli 125 ppi. Przy takiej gęstości ludzkie oko nawet z bardzo bliskiej odległości z trudnością rozróżnia pojedyncze piksele. Ogromny wzrost ostrości sprawia, że obrazy wyglądają niezwykle realistycznie.

LV-70X500E – poznaj przyszłość w rozdzielczości 8K

Wysoka rozdzielczość monitora to tylko jedna z jego zalet. Aby jak najwierniej odzwierciedlić rzeczywistość na ekranie, istotne znaczenie ma również odpowiedni kontrast obrazu i odwzorowanie kolorów. Technologia szerokiej gamy kolorów umożliwia wyświetlenie 79% palety barw określonej normą ITU-R BT.2020. Na rynku dostępne są już wysokiej jakości media wykorzystujące tę zwiększoną przestrzeń barw, na przykład filmy na nośnikach UHD Blu-ray, jak również niektóre materiały oferowane przez serwisy transmisji strumieniowej. Znacznie rozszerzone widmo kolorów sprawia, że obrazy stają się żywsze i bliższe rzeczywistości. To samo dotyczy kontrastu, który określa relację między najciemniejszą i najjaśniejszą częścią obrazu. Model LV-70X500E może wyświetlać obrazy o wysokiej dynamice (HDR) w standardach HLG i HDR10, zapewniając doskonały kontrast i maksymalną jasność na poziomie 1000 nitów. Aby osiągnąć te wysokie współczynniki kontrastu, wyświetlacz zawiera 216 indywidualnie przyciemnianych obszarów.

Wejścia 8K i konwersja w górę

LV-70X500E wyposażono w osiem wejść HDMI. Cztery z nich to standardowe porty dla sygnałów 2K/4K, natomiast pozostałe cztery są zarezerwowane na jedno wejście 8K za pośrednictwem 4 równoległych połączeń HDMI. Możemy także wyświetlać nieruchome obrazy w 8K z nośników USB. LV-70X500E konwertuje sygnały w górę do rozdzielczości 8K za pomocą zaawansowanego technologicznie systemu przetwarzania obrazu. Obraz jest nie tylko „rozciągany” do wyższej rozdzielczości, ale także ulepszany.

Nie tylko rozrywka

Rozdzielczość 8K zapewnia ogromne korzyści wszelkim treściom rozrywkowym. Transmisje sportowe i dokumentalne w 8K sprawią, że widz poczuje się, jakby oglądał wydarzenia na własne oczy. Fabuły gier i filmów będą bardziej wciągające, a gracz oraz widz będzie się czuć jak czynny uczestnik wydarzeń, a nie jak ich obserwator. Nowa rozdzielczość ma jednak znacznie więcej przydatnych zastosowań poza rozrywką. Artyści filmowi i fotograficzni mogą edytować swoje treści w najdrobniejszych szczegółach. Nowa technologia ma również ogromny potencjał w świecie sztuki. Technologia najwyższej ostrości i naturalnej jakości obrazu 8K pozwoli stworzyć wirtualne galerie dzieł sztuki. Obrazowanie medyczne również osiągnie nowy poziom szczegółowości, umożliwiając dokładniejszą diagnostykę. SHARP rozpoczął dostawy monitorów TV 8K do firmy Kairos Ltd., producenta endoskopu 8K, w celu wprowadzenia nowego poziomu szczegółowości w salach operacyjnych. Połączenie endoskopu 8K i monitora TV SHARP 8K umożliwi przeprowadzanie operacji chirurgicznych, które będą mniej inwazyjne niż dotychczas, ponieważ endoskop jest w stanie ukazać więcej szczegółów z większej odległości.

Ceny i dostępność

Model LV-70X500E będzie dostępny w Europie od końca kwietnia 2018 roku, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 11 999 €.

Informacja prasowa

Tagi:
telewizor monitor 4K 8K Sharp
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy