Samsung pracuje nad zegarkiem z Androidem

Opublikowane 22.05.2018

Smartwatche Samsunga mogą zmienić się nie do poznania

Samsung pracuje nad zegarkiem z Androidem

Możemy być świadkami końca pewnej ery. Mówi się, że Samsung porzuci Tizena na rzecz Androida.

W ostatnich miesiącach było dość cicho na temat inteligentnych zegarków Samsunga. Firma wypuszczała kolejne modele na rynek, ale nie robiła wokół nich takiego szumu, jak jeszcze kilka lat temu. Może mieć ku temu poważny powód - redaktorzy chińskiego portalu ITHome sugerują, że firma szykuje się do przejścia z Tizen na Wear OS od Google. Autorski system operacyjny był znakiem rozpoznawczym urządzeń z serii Gear, co według dziennikarzy serwisu Ubergizmo może sugerować, że nowa generacja inteligentnych zegarków Samsunga zmieni swoje nazewnictwo i wkrótce światło dzienne ujrzy pierwszy członek rodziny Galaxy Watch.

Warto zauważyć, że nie byłby to pierwszy zegarek Samsunga z systemem Google na pokładzie, już w 2014 roku korporacja wypuściła na rynek model Gear Live. Sprzęt był jednak dość toporny i szybko został zastąpiony zegarkami z Tizenem. Nie wiadomo także, czy korporacja całkowicie zrezygnuje z autorskiego systemu do smartwachów, niektórzy komentatorzy sugerują, że pod koniec roku światło dzienne ujrzą dwa nowe modele zegarków - z Tizenem oraz Wear OS. Do wszystkich tych plotek i spekulacji należy jednak podchodzić z dużą dozą ostrożności. Dopóki Samsung nie zademonstruje kolejnej generacji inteligentnych zegarków, dopóty nie będziemy wiedzieć, czym naprawdę będą.

A jeśli przyjmiemy, że firma dotrzyma zwyczajowego harmonogramu wydawniczego, to nowego Samsunga Gear/Galaxy Watch poznamy podczas berlińskich targów IFA 2018.

Źródło

Tagi:
Samsung Gear Galaxy Watch zegarek inteligentny zegarek smartwatch
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy