Samsung pracuje nad czytnikiem linii papilarnych pod ekranem

Opublikowane 05.12.2017

Samsung Galaxy S9 może korzystać z czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem

Samsung pracuje nad czytnikiem linii papilarnych pod ekranem

Czy wraz z premierą iPhone'a X nadszedł czas końca czytników linii papilarnych? Niekoniecznie.

Inżynierowie Apple nieźle namieszali na rynku ze swoim nowym smartfonem. Bezramkowy iPhone X zerwał zarówno z przyciskiem Home, jak i czytnikiem linii papilarnych, sprzęt weryfikuje tożsamość użytkownika za pomocą skanera twarzy Face ID. Takie rozwiązanie nie wszystkim przypadło do gustu, przyzwyczailiśmy się do czytników, które były znacznie bardziej funkcjonalne niż nowy system bezpieczeństwa opracowany przez Apple.

Jednak warto przypomnieć o jeden technologii, którą zapowiadano już od dawna - czytniku umiejscowionym pod ekranem dotykowym. Mówiło się, że zarówno Apple jak i Samsung pracuje nad tym rozwiązaniem, po raz pierwszy miało pojawić się w Samsungu Galaxy S8, ale jak dobrze wiemy, nie udało się wdrożyć nowej technologii. Niektórzy eksperci z branży technologicznej twierdzą nawet, że korporacja do ostatniej chwili próbowała dopracować to innowacyjne rozwiązanie i niefortunne umiejscowienie czytnika linii papilarnych w Galaxy S8 wynika z tego, że prace przerwano na półmetku i należało umieścić czytnik gdziekolwiek, byle tylko zdążyć wdrożyć go na rynek. Ile jest prawdy w tych przypuszczeniach? Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Jedno jest natomiast pewne - Samsung nie odpuszcza i zrobi wszystko, aby wcisnąć czytnik linii papilarnych pod wyświetlacz swoich urządzeń.

Świadczy o tym wniosek, który firma złożyła w urzędzie patentowym. Opisuje on rozwiązanie problemu, nad którym korporacja pracowała przez wiele miesięcy - czytnik zintegrowany z wyświetlaczem. Firma oczywiście nie odnosi się w żaden sposób do tych informacji i nie zajmie oficjalnego stanowiska w tej kwestii przed premierą sprzętu, który wykorzysta ten patent. Sugeruje się, że pierwszym urządzeniem z takim innowacyjnym czytnikiem będzie Samsung Galaxy S9. Taki scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny - jeśli Koreańczycy chcą przyćmić premierę iPhone'a X, muszą wyprodukować jeszcze bardziej innowacyjny sprzęt. A takim z pewnością będzie telefon z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem.

Źródło

Tagi:
Samsung czytnik linii papilarnych biometria Galaxy S9
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy