Samsung chce skanować nasze dłonie

Opublikowane 06.12.2017

Samsung opatentował skaner linii papilarnych

Samsung chce skanować nasze dłonie

Inżynierowie Samsunga pracują nad kolejnym innowacyjnym zabezpieczeniem biometrycznym - skanerem dłoni.

Producenci urządzeń mobilnych od lat eksperymentują z zabezpieczeniami biometrycznymi i dziś widok smartfona z czytnikiem linii papilarnych na nikim nie robi wrażenia, a popularność zaczynają zyskiwać alternatywne rozwiązania takie jak skaner tęczówki czy twarzy. Premiera iPhone'a X nieźle namieszała w tej branży - Apple podjęło ryzykowną decyzję i zastąpiło skaner Touch ID systemem rozpoznawania twarzy Face ID. Jeśli inni producenci pójdą w ślady giganta z Cupertino, czas czytników linii papilarnych powoli dobiegnie końca.

Samsung co prawda pracuje nad czytnikiem umieszczonym pod powierzchnią ekranu, ale w zanadrzu ma jeszcze jedną technologię - skaner dłoni. Dziennikarze CNET dotarli do wniosku patentowego opisującego smartfon, który wykorzystuje do weryfikacji tożsamości użytkownika główny aparat - hasłem do odblokowania urządzenia mógłby stać się wzór linii papilarnych na całej dłoni. Skanując je, moglibyśmy zalogować się do telefonu.

Do tego patentu należy podchodzić ze sporą rezerwą, system skanowania dłoni wydaje się znacznie bardziej uciążliwy niż Face ID czy klasyczny skaner odcisków palców. Nie można wykluczyć, że Samsung po prostu zabezpiecza swoje pomysły, na wypadek, gdyby inni próbowali skorzystać z tego rozwiązania. Z drugiej strony skaner dłoni mógłby być jednym z wielu systemów zabezpieczeń biometrycznych, które będą strzegły naszego bezpieczeństwa.

Tagi:
Samsung bezpieczeństwo skaber biometria smartfon
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy