Qualcomm stworzył procesor dla zegarków dziecięcych

Opublikowane 28.06.2018

Snapdragon Wear 2500 będzie jeszcze bardziej energooszczędny

Qualcomm stworzył procesor dla zegarków dziecięcych

Procesor Snapdragon Wear dla inteligentnych zegarków doczekał się nietypowego następcy.

Pierwsze smartwatche miały kilka wad, a największą z nich był procesor niedostosowany do pracy z gadżetami do noszenia. Producenci wykorzystywali proste, energooszczędne podzespoły projektowane z myślą o smartfonach czy tabletach, przez co nie były zbytnio energooszczędne. Qualcomm postanowił coś z tym zrobić i wypuścił specjalną serię procesorów Snapdragon Wear stworzoną specjalnie dla opasek sportowych i inteligentnych zegarków. W tym roku postanowił odświeżyć tę linię i wypuścić model Snapdragon Wear 2500 o nieco nietypowym zastosowaniu.

Procesor będzie charakteryzował się jeszcze większą energooszczędnością, dzięki czemu ma pracować na baterii o 14% dłużej niż jego poprzednik. Układ ten projektowano z myślą o opaskach sportowych dla dzieci, dlatego poradzi sobie z obsługą prostych aparatów o rozdzielczości 5 Mpx i ma wbudowany moduł LTE, który pozwoli śledzić położenie dziecka. Wraz z nowym procesorem zadebiutuje także nowa odsłona Androida bazująca na wersji Oreo, którą zaprojektowano tak, aby była jak najbardziej energooszczędna.

Pierwsze urządzenia korzystające ze Snapdragona Ewar 2500 mają pojawić się jeszcze w tym roku, a wprowadzi je na rynek m.in. firma Huawei. To oznacza, że wiemy już, jakie gadżety będą szeroko reklamowane podczas targów IFA w Berlinie.

Źródło

Tagi:
smartwatch inteligentny zegarek Qualcomm Snapdragon opaska sportowa
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy