Przydomowe siłownie wchodzą na wyższy poziom

Opublikowane 08.08.2018
Przydomowe siłownie wchodzą na wyższy poziom

Rowerek stacjonarny w salonie, który po kilku tygodniach zaczyna robić za wieszak na ubrania czy ergometr wioślarski w ciemnej piwnicy, by jak Frank Underwood obmyślać na nim plan przejęcia Białego Domu? Takie obrazki należą już do przeszłości. Przyszłość natomiast zdominować chce producent przydomowych siłowni NRGBOX.

Sam pomysł jest banalnie prosty. Zamiast biegać do klubu fitness lub wydzielać na siłownię dodatkowe pomieszczenie w domu, możemy postawić sobie siłownię w ogrodzie. I nie mówimy tu o urządzeniach plenerowych spotykanych już w większości polskich miast, ale o siłowni z prawdziwego zdarzenia – z bieżnią, hantlami i stacją treningową pozwalającą trenować różne partie mięśni.

GADŻET WAGI CIĘŻKIEJ

Jak to zwykle bywa z prostymi pomysłami, ich realizacja wymaga zaawansowanych rozwiązań technicznych. – Aby zapewnić stabilność odpowiednią do wstawienia do siłowni różnego rodzaju sprzętu, rzucania „żelastwem” i podskoków konstrukcja musi być naprawdę mocna – tłumaczy Leszek Filipiak CEO NRG Solutions i pomysłodawca produktu. Produkcja NRGBOXA zaczyna się więc od stworzenia szkieletu opartego na dwóch tonach stali! To jednak dopiero początek – po wykończeniu, wraz z wyposażeniem, całość waży około sześciu ton.

Czy taką przydomową siłownię można jeszcze nazwać gadżetem? Zdecydowanie tak. Z perspektywy użytkownika to urządzenie typu Plug and Play (choć bardziej adekwatna byłaby nazwa Plug and Work Out). Nie wymaga ona żadnych pozwoleń na budowę, specjalnych instalacji czy długotrwałych prac. Gdy przyjeżdża ona do naszego ogrodu podłączamy ją do prądu (wystarczy zwykłe gniazdko, jak do kosiarki elektrycznej) i możemy korzystać z pełni możliwości NRGBOXA.

 

DOPRACOWANE WYKOŃCZENIE

Przydomowa siłownia bardzo dobrze prezentuje się od strony wizualnej (zwłaszcza model Arena 3). Jej bryła jest nowoczesna, kolor można dopasować do odcienia dachu domu, płotu czy elewacji, a duże okna sprawiają, że do środka wpada naprawdę dużo światła. Powierzchnia siłowni pozytywnie zaskakuje. Na ponad 20 metrach kwadratowych mieści się naprawdę sporo sprzętu, a trzy osoby mogą tam spokojnie ćwiczyć w komfortowych warunkach. Efekt przestrzeni potęguje jeszcze duże, zajmujące całą ścianę lustro.

Producent pozostawił klientowi niemal nieograniczone możliwości doboru materiałów wykończeniowych. Na ścianach możemy więc mieć drewno, skórę czy fototapetę. Co ważne – w wykonanych NRGBOXACH od razu zastosowano materiały naprawdę dobrej jakości. Tak samo jest zresztą, gdy patrzymy na siłownię z zewnątrz. Nie widać tu żadnych niedoróbek. Wrażenie robi ona zwłaszcza w nocy, kiedy uruchomimy oświetlenie LED na oknach.

SIŁOWNIA TYPU SMART

W środku sześciotonowego giganta zaszyto sporo przydatnych rozwiązań znanych z inteligentnego domu. Najważniejszym, dla naszego komfortu jest bez wątpienia urządzenie typu split, które latem chłodzi, a zimą ogrzewa wnętrze NRGBOXA, by panowała tam optymalna dla nas temperatura. Dzięki zastosowaniu modułu WiFi, możemy na swoim smartfonie uruchomić ogrzewanie/chłodzenie siłowni 10 minut przed treningiem, by wchodzić do sali, w której panują optymalne dla nas warunki.

O muzyczną oprawę treningu zadba system głośników Bose, który można szybko sparować z naszym telefonem, by cieszyć ucho ulubioną muzyką. Dla tych, którzy oprócz dźwięku, do skutecznego treningu potrzebują też obrazu, w NRGBOXIE zaproponowano ekran o przekątnej 32 cali. Nie jest to dużo, ale w Sali treningowej o powierzchni 20 metrów nie trzeba więcej.

Pakiet inteligentnych rozwiązań uzupełnia kamera, która nie tylko pozwala śledzić nam, co dzieje się w naszym NRGBOXIE, ale też otwiera możliwości wspólnego treningu na odległość. To rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają dalej od centrum miasta, a chcieliby korzystać z porad ulubionego trenera bez potrzeby marnowania godziny na dojazd w korkach.

DLA KOGO?

NRGBOX ze względu na swoją cenę (ok. 100 tys. zł w najtańszej wersji) z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. Z natury produktu wynika też, że skierowany jest do osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych i mają ogród, w którym można by postawić siłownię. I to właściwie koniec ograniczeń, bo dzięki szerokim możliwościom personalizacji, produkt ten dopasować można do potrzeb praktycznie każdego, kto ceni zdrowy styl życia.

W środku można umieścić sprzęt do treningu siłowego, tańca czy popularnego ostatnio CrossFitu. Co więcej, producent zapowiada, że tylko kwestią czasu jest wyprodukowanie urządzenia wyposażonego np. w symulator golfowy.  Na razie to rozwiązanie jest jednak w fazie testów.

Najczęściej wybieranymi są jednak NRGBOXY uniwersalne, dostosowane do różnych potrzeb domowników. – Co sprawia, że przydomowa siłownia staje się nie tylko przestrzenią treningową, ale i miejscem spotkań domowników, którzy spędzają w niej razem czas – podkreśla Filipiak i przyznaje, że prototyp NRGBOXA trafił do jego ogródka i dziś jego rodzina nie wyobraża już sobie życia bez niego.

Tagi:
NRG BOX siłownia przydomowa siłownia
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy