Pixele zablokują podejrzane połączenia

Opublikowane 13.04.2018

Google przekieruje niechciane połączenia

Pixele zablokują podejrzane połączenia

Telefony od Google rozpoznają oszustów i naciągaczy.

Każdy z nas choć raz odebrał rozmowę od naciągacza, który próbował przekonać nas do zakupu garnków, koców czy wizyty w sanatorium. Niektórzy nacięli się także na wyłudzaczy dzwoniących z zagranicy lub numerów premium, przez co musieli płacić horrendalne rachunki za odebranie połączenia. Inżynierowie Google postanowili z tym walczyć i tak powstała nowa funkcja, która ochroni klientów przed telefonicznym spamem.

Już teraz użytkownicy aplikacji Google Phone są ostrzegani przed podejrzanymi numerami, oprogramowanie wyświetla je na czerwonym tle. Ale na tym nie koniec, firma planuje automatycznie przekazywać takie połączenia do poczty głosowej. Dzięki temu jeśli zadzwoni do nas ktoś nieznajomy z ważną dla nas sprawą, będziemy mogli odsłuchać wiadomości w dogodnym czasie. A spamerzy i naciągacze od razu się rozłączą nie zawracając nam głowy.

Rozwiązanie to zostanie automatycznie wprowadzone do smartfonów od Google (Pixeli i Nexusów) oraz tych korzystających z Androida One. Posiadacze innych urządzeń z Androidem będą mogli z niego skorzystać ściągając aplikację Google Phone ze sklepu Play. Niestety, usługa nie jest dostępna dla Polskich użytkowników i nie wiadomo, kiedy będziemy mogli z niej skorzystać. A szkoda, bo chętnie wrzucilibyśmy kilku naciągaczy na czarną listę.

Tagi:
bezpieczeństwo telefon smartfon spam Google
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy