One Connect - "niewidzialne" podłączenie telewizora

Opublikowane 07.08.2017

Ten przezroczysty kabel sprawi, że oglądanie telewizji będzie jeszcze przyjemniejsze

One Connect - "niewidzialne" podłączenie telewizora

Możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do telewizora za pomocą jednego kabla jest już rzeczywistością. Od dziś połączenie to będzie niewidoczne.

Firma Samsung wykorzystała przezroczysty przewód optyczny Invisible Connection, który w połączeniu z modułem One Connect pozwala podłączyć do telewizora dodatkowe sprzęty, takie jak soundbary, odtwarzacze Blu-ray czy konsole. Dzięki temu widzowie z przyjemnością patrzą na telewizor nie tylko, gdy jest włączony.

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne Samsung wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w zakresie jakości obrazu, funkcji Smart TV czy wyglądu samego telewizora, ale także otoczenia wokół niego. Jednym z takich rozwiązań jest nowy moduł One Connect, który teraz łączy się z telewizorem za pośrednictwem jednego, przezroczystego przewodu optycznego.

One Connect to zewnętrzny moduł, który dostępny jest w zestawie z telewizorem. Modele z serii QLED otrzymały dedykowaną wersję tego modułu, który teraz oferuje więcej złącz. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zewnętrzne urządzenia, najczęściej wykorzystywane wraz z telewizorem, możemy podłączyć w jednym miejscu i za pośrednictwem jednego przewodu Invisible Connection  – w ten sposób kłębiące się, często zakurzone kable przestaną zaburzać przestrzeń salonu. Przewód Invisible Connection, który łączy telewizor z One Connect ma długość 5 metrów, a opcjonalnie dostępny jest także dłuższy kabel (15 metrów). Oznacza to, że urządzenia, takie jak dekodery, odtwarzacze Blu-ray i konsole nie muszą już być ustawione bezpośrednio pod telewizorem, co ma szczególne znaczenie jeśli wisi on płasko przy samej ścianie.

Moduł One Connect, który dostępny jest wraz z telewizorami QLED TV, oferuje m.in. cztery złącza HDMI, trzy złącza USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy do modułu, który następnie łączymy z telewizorem za pośrednictwem prawie niewidocznego przewodu Invisible Connection. Warto podkreślić, że w przypadku telewizorów QLED TV wyszukiwanie i rozpoznawanie urządzeń odbywa się jeszcze szybciej. W menu ustawień telewizor automatycznie wyświetla nazwy wykrytych urządzeń i ułatwia wybór źródła sygnału.

Informacja prasowa

Tagi:
Samsung telewizor
Oceń artykuł
2100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy