Note 9 i czytnik linii papilarnych pod ekranem

Opublikowane 11.10.2017

Jaki będzie los technologii biometrycznych?

Note 9 i czytnik linii papilarnych pod ekranem

Samsung chce ukryć czytnik linii papilarnych pod ekranem kolejnego Note'a.

Mimo iż phablet Samsung Galaxy Note 8 dopiero zaczyna swoją rynkową karierę, już teraz spekuluj się na temat tego, jak będzie wyglądał jego następca. Kiedy Apple rezygnuje z Touch ID w swoim jubileuszowym smartfonie, inżynierowie Samsunga wciąż twierdzą, że czytnik linii papilarnych jest najwygodniejszym zabezpieczeniem biometrycznym. Niestety, w dobie bezramkowych ekranów należało przenieść go na tył obudowy, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Już przy okazji plotek dotyczących Note'a 8 wspominało się o tym, że Samsung wyposaży telefon w czytnik ukryty pod ekranem. Niektórzy twierdzą, że premiera iPhone'a X jest opóźniana jest właśnie dlatego, że inżynierowie Apple próbują na ostatnią chwilkę wprowadzić to rozwiązanie do tego sprzętu. Czy tak się stanie? Przekonamy się za kilka miesięcy.

I choć do premiery Note'a 9 pozostało jeszcze wiele miesięcy, warto przytoczyć słowa Ming-Chi Kuo, analityka z firmy KGI Securities, który twierdzi, że ten moduł zostanie zaprezentowany światu w drugiej połowie przyszłego roku. Czyli w okolicy premiery kolejnego phabletu od Samsunga.

Do tych przewidywań należy podchodzić ze sporą dozą ostrożności, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Apple rozpoczął eksperyment pod tytułem Face ID. Technologia rozpoznawania twarzy była znana i rozwijana od dawna, ale  dopiero firma z Cupertino postanowiła zrobić z niej największy atut swojego supersmartfona i zadbała o to, aby taka metoda weryfikacji tożsamości była hiperbezpieczna.

Samsung może - i prawdopodobnie pracuje - nad czytnikiem podekranowym, ale jeśli użytkownicy iPhone'a X zakochają się w Face ID, los czytników linii papilarnych może zostać przesądzony.

Tagi:
smartfon Samsung Galaxy Note Note 8 Note 9
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy