Samsung Q7FN – minimalistyczny telewizor

Opublikowane 16.07.2018
Samsung Q7FN – minimalistyczny telewizor

Rodzinę telewizorów Samsung QLED TV reprezentuje w tym roku także linia Q7FN, która obejmuje modele z płaskim ekranem o przekątnych 55, 65 i 75 cali. Seria Q7FN to świetny wybór dla użytkowników, którzy cenią wysoką jakość obrazu oraz nowoczesne wzornictwo. Będą z nich zadowoleni także gracze, którzy docenią specjalny tryb Gra oraz niski input lag. 

Pełna paleta barw 

Telewizory Q7FN, w których szczytowa jasność wynosi 1500 nitów, oferują 100 proc. natężenia koloru. Oznacza to, że w typowych warunkach telewizor wyświetla bardzo jasny obraz i głębokie kolory. Ponadto specjalna powłoka ekranu telewizora ogranicza odbicia światła, zapewniając większy komfort oglądania nawet przy silnym oświetleniu naturalnym lub sztucznym. Za optymalizację kolorów i kontrastu odpowiada także procesor Q Engine, który analizuje każdą wyświetlaną scenę. Funkcja Game Motion Plus precyzyjnie poprawia płynność oraz ostrość ruchomych obrazów w grach.   

Wysoką jakość obrazu w telewizorach Q7FN  potwierdzają certyfikaty 4K UHD (CTA, Digital Europe), Premium 4K UHD (UHD Alliance), Color Volume & Brightness (VDE), które w tym roku otrzymały telewizory QLED*.

Piękno tkwi w prostocie

Z tyłu do telewizora podłączamy tylko jeden, prawie niewidoczny kabel One Invisible Connection, który zastępuje wszystkie inne, także przewód zasilający. Pozostałe urządzenia, tak jak soundbar, dekoder czy Blu-ray łączymy z modułem One Connect. Ponadto, dzięki rozwiązaniu One Mount, telewizor można umieścić w dowolnym miejscu – świetnie będzie prezentował się zarówno powieszony płasko na ścianie, jak i zainstalowany na jednej z dwóch opcjonalnych podstaw. Stojak Tower został wykonany z metalu i kształtem przypomina nowoczesną rzeźbę, a stojak Studio wygląda jak elegancka sztaluga, która wprowadzi element dekoracji do każdej przestrzeni.

Czysty relaks

Telewizor, który stanowi centrum domowej rozrywki, najczęściej używany jest przez 4-5 godzin dziennie. W związku z tym przez dużą część dnia pozostaje czarnym ekranem. W tym roku Samsung zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu telewizor zaoferuje świetne wrażenia wizualne także wtedy, gdy będzie wyłączony – tryb Ambient. Dzięki niemu największy w domu ekran nie tylko wtopi się w otoczenie, ale stanie się estetycznym i funkcjonalnym dodatkiem.

Wybierając tryb Décor, dostępny w ramach Ambient Mode, widzowie będą mogli oglądać wybrane grafiki, które dopasują się do wnętrza. Wystarczy wybrać tło dostępne w aplikacji, aby odprężyć się przy krajobrazie gór, kojącym błękicie wody lub abstrakcyjnych motywach. Domowy salon lub sypialnię można zamienić także we własną galerię wspomnień, wyświetlając na dużym ekranie zdjęcia ze smartfona. Z kolei dzięki trybowi Info można wyświetlić na ekranie bieżące informacje, takie jak prognoza pogody czy najnowsze wiadomości. Przeglądaniu zdjęć lub oglądaniu określonego tła może towarzyszyć także kojący świergot ptaków czy muzyka. Łącząc się przez Bluetooth ze swoim smartfonem z telewizora można słuchać przyjemnych dźwięków z ulubionych aplikacji streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal.

Telewizor QLED Q7F sprawi też dużo przyjemności graczom, nie tylko dzięki obrazowi w wysokiej jakości, ale także niskiemu input lagowi, automatycznemu trybowi Gra oraz upłynniaczowi (Game Motion Plus). Wszystko to sprawi, że rozgrywka będzie niezwykle płynna, realistyczna, pełna koloru, szczegółów i światła.

 

Tagi:
Samsung telewizor qled q7fn
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy