Nowy, otwarty standard HDR10+. Porozumienie gigantów

Opublikowane 29.08.2017

Century Fox, Panasonic i Samsung stworzą otwartą platformę meta danych HDR10+

Nowy, otwarty standard HDR10+. Porozumienie gigantów

Century Fox, Panasonic i Samsung poinformowały o nowym wspólnym przedsięwzięciu – stworzeniu otwartej, wolnej od tantiem i dynamicznej platformy meta danych, high dynamic range (HDR), w ramach certyfikacji i pod wspólnym logo programu, pod kryptonimem HDR10+. Firmy stworzą podmiot, który rozpocznie licencjonowanie platformy HDR10+ w styczniu 2018 roku. Podmiot będzie udostępniał metadane na zasadzie licencji na ultra-wysokiej rozdzielczości ekranów, odtwarzaczy Blu-ray, odtwarzaczy, nagrywarek i odbiorników telewizyjnych, a także dla dostawców publicznych, bez abonamentu, jedynie za niewielką opłatą administracyjną.

HDR10+ to zaawansowana technologia, wykorzystująca cechy telewizorów z technologią HDR, oferująca  najwyższej jakości doświadczenia podczas oglądania treści na ekranach następnej generacji. HDR10+ zapewnia niezrównaną jakość obrazu na wszystkich monitorach z jasnością, kolorem i kontrastem automatycznie zoptymalizowanymi dla każdej sceny. W poprzednich edycjach „tone mapping” był dostosowywany do całego programu. Z HDR10+ oraz dynamicznym wyświetlaniem odcieni każda scena jest ulepszona poprzez żywe barwy i bezprecedensową jakość obrazu. Dzięki tej nowej, ulepszonej jakości obrazu widzowie będą mogli cieszyć się jakością, jaką zamierzali przekazać widzom twórcy filmów.

Istnieje kilka podstawowych korzyści dla partnerów, którzy zechcą przystosować platformę do produktów HDR10+. HDR10+ zapewnia elastyczność systemową, umożliwiając wielu partnerom, w tym twórcom treści, dystrybutorom zawartości, producentom telewizorów i urządzeń, wdrożenie jej w swoich produktach
i poprawienie wrażeń podczas oglądania. Platforma HDR10+ została zaprojektowana tak, aby umożliwić rozwój i innowacje w przyszłości w celu dostarczenia bardziej rozwiniętych technologii w nadchodzących latach.

Tegoroczni uczestnicy IFA mogli dowiedzieć się więcej o technologii HDR10 +, odwiedzając stosika Samsung Electronics i Panasonic.

Tagi:
HDR HDR10+ Panasonic Samsung
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy