Nowa wersja świetnej myszki Microsoft Arc oraz Surface Arc

Opublikowane 29.08.2017
Nowa wersja świetnej myszki Microsoft Arc oraz Surface Arc

Czarna mysz Microsoft Arc Mouse oraz jasnoszara Surface Arc Mouse, to nowa generacja  serii myszy Microsoft Arc, która trafiła właśnie do sprzedaży w Polsce. Podobnie jak poprzednie modele, Arc Mouse i Surface Arc Mouse zachowały minimalistyczny design, a także charakterystyczną dla tej linii konstrukcję dwóch ustawień myszy, którą można wygiąć w łuk lub spłaszczyć. 

Obie myszy zostały pozbawione fizycznego podziału na przyciski lewy i prawy, a także przycisku scroll. Zamiast nich zastosowano jedną, gładką powierzchnię dotykową, która rozpoznaje działania użytkownika, np. poziome i pionowe przewijanie witryn internetowych.

Celem takiego zabiegu jest wyeksponowanie unikatowej, smukłej i wyrafinowanej konstrukcji myszy. Od panelu dotykowego aż po swą tylną część, myszy Microsoft Arc Mouse oraz Surface Arc Mouse są miłe i miękkie w dotyku.

Po rozłożeniu Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse przyjmują formę lekko wygiętego łuku, który zapewni użytkownikom komfortową i ergonomiczną pracę przez cały dzień. Dzięki składanej konstrukcji wystarczy wygiąć mysz, aby rozpocząć pracę. Oba urządzenia wyłączą się automatycznie w momencie ich spłaszczenia.

Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse to myszy zaprojektowane z myślą o pracy mobilnej. Są niezwykle lekkie – ważą raptem 82,5 grama – i poręczne, dzięki czemu z powodzeniem można z nich korzystać praktycznie wszędzie i na prawie każdej powierzchni. Z łatwością mieści się w kieszeni czy torebce.

Myszy mają 13 cm długości i 5,5 cm szerokości. Od powierzchni biurka do najwyżej sięgającego punktu w konstrukcji mierzą 1,4 cm wysokości. Mysz działa w bezprzewodowym standardzie bluetooth (2.4 GHz) i pozwala na obsługę urządzenia maksymalnie do 10 metrów od nadajnika w terenie otwartym i do 5 metrów w środowisku biurowym. Zasilają ją dwie baterie typu AAA, które wystarczają na około pół roku pracy.

Microsoft Arc Mouse oraz Surface Arc Mouse to urządzenia ultra precyzyjne. Działają w standardzie bluetooth 4.0/4.1 i współpracują z każdym komputerem obsługującym system Windows 10 oraz jego poprzednimi wersjami do Windows Vista. Są także kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac OS X v10.7-10.9 a także Android od wersji 3.2 wzwyż.

W Polsce myszy dostępne są w dwóch kolorach: czarnym, dedykowanym urządzeniom z Windows 10 oraz jasnoszarym, który estetyką nawiązuje do urządzeń z linii Surface.

Tagi:
mysz Microsoft Arc myszka Microsoft Surface
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy