IFA 2018: Technics z nowym głośnikiem Ottava S

Opublikowane 30.08.2018
IFA 2018: Technics z nowym głośnikiem Ottava S

Technics pokazał nowy zestaw głośników bezprzewodowych klasy Premium OTTAVA S SC-C50, który pojawi się w sklepach od września.

OTTAVA S SC-C50 oferuje technologie akustyczne zapewniające czysty dźwięk w niezwykle szerokiej scenie dźwiękowej, a wszystko to przy niewielkim rozmiarze. Dzięki technologii kalibracji pomieszczenia możliwe jest swobodne umieszczanie głośników w sposób pozwalający cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu w domu. Dzięki pełnej kompatybilności
z różnymi usługami streamingowymi, możliwością sterowania głosowego i integracją różnych źródeł muzyki.

Cztery mechanizmy JENO i LAPC (adaptacyjna kalibracja fazy)

Cztery oryginalne mechanizmy JENO firmy Technics zapewniają optymalne brzmienie z doskonałym obrazowaniem dźwięku uzyskanym dzięki połączeniu odpowiedniego subwoofera oraz głośników średnio- i wysokotonowych. Pozwala to osiągnąć doskonałe dostrojenie i optymalizację przestrzeni dźwiękowych oraz dopasować je do indywidualnych warunków słuchowych za pomocą Space Tune™. OTTAVA™ S SC-C50 posiada również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technics technologię adaptacyjną obciążenia głośników. LAPC mierzy charakterystykę fazy amplitudy częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie.

Kompaktowa obudowa z szeroką sceną dźwiękową

Unikalna obudowa w kształcie łuku zawiera 3 przetworniki średniotonowe,
3 przetworniki wysokotonowe i 1 subwoofer, natomiast głośniki lewy i prawy oraz środkowy zapewniają bogaty dźwięk stereofoniczny oraz czysty wokal.  Tuby kontrolujące kierunkowość dźwięku dla układu przetworników średniotonowych
i wysokotonowych eliminują wzajemne interferencje głośników w celu uzyskania szerokiej kierunkowości, a współosiowy układ głośnika średniotonowego
i wysokotonowego zapewnia kierunkowość w pionie z mniejszym zakłóceniem częstotliwości dzięki kompaktowej obudowie.

Naprawdę potężna konstrukcja

Trzy głośniki wysokotonowe o średnicy 1,6 cm dostarczają dźwięk wysokiej jakości do 50 kHz. Działają w połączeniu z przednim 12-centymetrowym subwooferem
z membraną o długim skoku i długim prostym portem o dużej średnicy. Łącznie 7 jednostek w sztywnym korpusie z włókna szklanego generuje potężny dźwięk ze wzmacniacza 3.1-kanałowego.

Space Tune

Aby zapewnić doskonały dźwięk OTTAVA S SC-C50 w każdym pomieszczeniu i pozycji odsłuchu, Space Tune optymalizuje środowisko odsłuchowe w relacji do przestrzeni dźwiękowej. Oprócz 3 gotowych trybów dopasowania do miejsca montażu, mikrofon wbudowany w jednostkę główną umożliwia skorzystanie z funkcji Auto w celu zoptymalizowania dźwięku z urządzenia głównego lub aplikacji na smartfona za pomocą jednego przycisku.

Wbudowany Google Chromecast

Zgodność z Google Chromecast ułatwia korzystanie z szerokiej gamy usług przesyłania muzyki ze smartfona, a ponieważ dane przesyłane są bezpośrednio do jednostki głównej, nie dochodzi do obniżenia jakości dźwięku. Korzystanie z kilku wbudowanych głośników Google Chromecast umożliwia odtwarzanie tego samego utworu w kilku pomieszczeniach lub innej muzyki w każdym pomieszczeniu, zapewniając tym samym różnorodność doznań muzycznych.

Kompatybilność z Asystentem Google

Jeśli głośnik aktywowany za pomocą funkcji Google Voice jest podłączony do tej samej sieci, do obsługi odtwarzania muzyki OTTAVA S SC-C50 oraz innych funkcji może być używany Asystent Google. Gdy użytkownik nie posiada aplikacji na smartfona lub ma zajęte ręce, muzykę można łatwo odtwarzać za pomocą poleceń głosowych.

Pełna kompatybilność

Oprócz funkcji odtwarzania USB i wejścia analogowego/optycznego, OTTAVA S SC-C50 obsługuje technologię Bluetooth, Google Chromecast, Apple Airplay, Spotify, Tidal i Network Playback, umożliwiając komfortowe odtwarzanie różnorodnych źródeł muzyki z jednego urządzenia.

Parowanie stereo

Wystarczy podłączyć i sparować dwa głośniki SC-50 w aplikacji Technics Audio Center (TAC), aby uzyskać doskonały, panoramiczny dźwięk stereofoniczny.

Cena: 750 Euro

Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy