IFA 2018: Sharp pokazał ultranowoczesne AGD -  w tym lodówkę, która pakuje żywność próżniowo

Opublikowane 03.09.2018
IFA 2018: Sharp pokazał ultranowoczesne AGD -  w tym lodówkę, która pakuje żywność próżniowo

Po bardzo udanym roku, w którym sprzedaż w w Europie wzrosła aż o 34%, Sharp AGD zaprezentował niemal 200 produktów podczas targów IFA 2018 w Berlinie. Te intuicyjne w obsłudze urządzenia naszpikowane są technologiami wspierającymi ochronę środowiska i zdrowia domowników, w szczególności alergików. Dzięki innowacjom Sharp codzienne prace domowe staną się przyjemnością.

Seria 1-Touch Pro – koniec z ustawianiem programów

Podczas targów Sharp pokazał swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie zautomatyzowanych i inteligentnych technologii, które upraszczają obowiązki domowe, a wręcz odsyłają je do lamusa. Wszystko to dzięki urządzeniom, które są w stanie wykonać za nas niemal każde zadanie. Po co tracić czas, wybierając programy i cykle, kiedy dzięki serii 1-Touch Pro wystarczy dosłownie kiwnąć palcem, by mieć pranie i zmywanie z głowy? Pralka o pojemności 10 kg i zmywarka na 15 kompletów naczyń 1-Touch Pro działają w oparciu o intuicyjne sterowanie dotykowe, które pokochasz, odciążając Cię od znienawidzonych dotychczas obowiązków. Wszystko to skraca czas prania i zmywania, a urządzenia optymalizują zużycie wody – po prostu dobierają tak program, aby usunąć wszystkie zabrudzenia przy jak najmniejszym zużyciu wody i jak najkrtószym czasie.  Co więcej i tutaj wchodzą asystenci głosowi. Pralka czy zmyawrka połączona z Amazon Alexa jest w stanie samodzielnie zamówić kończące się detergenty!

Inteligentne oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania

Główną atrakcją przestrzeni Sharp na IFA W Berlinie była prezentacja innowacyjnych oczyszczaczy powietrza tej marki, w tym najnowsza seria inteligentnych oczyszczaczy KC-G z funkcją nawilżania. Oczyszczacze powietrza SHARP od lat pozostają jednymi z najbardziej innowacyjnych i jedynych tak skutecznych rozwiązań usuwających z powietrza roztocza, wirusy, szkodliwe bakterie i alergeny. To zasługa technologii Plasmacluster opatentowanej przez markę SHARP, której skuteczność została potwierdzona przez najbardziej prestiżowe instytucje naukowe na całym świecie. Technologia ta wykorzystywana jest także w innych urządzeniach AGD Sharp, jak np. w lodówkach, pralkach czy zmywarkach. Niezwykła skuteczność urządzeń Sharp znajduje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży - od października 2000 roku, kiedy uruchomioną masową produkcję oczyszczaczy powietrza do lutego 2017 roku sprzedano na świecie blisko 70 milionów urządzeń, co daje marce Sharp miano lidera na rynku.

Pakowanie i przechowywanie próżniowe

Innowacyjne rozwiązania zostały zaprezentowane także m.in. w dziedzinie chłodzenia, w kategorii chłodziarko-zamrażarek. Dzięki nowym takim technologiom jak AdvancedFresh żywność dłużej pozostanie świeża zachowując niezbędne wartości odżywcze. Urządzenia Sharp zostały także zaprojektowane z myślą o walce z rosnącym problemem marnowania żywności. Dzięki wprowadzeniu nowej chłodziarko-zamrażarki w stylu amerykańskim, wyposażonej w technologię pakowania próżniowego, będziemy w stanie maksymalnie wydłużyć okres przydatności przechowywanych artykułów spożywczych. Wystarczy umieścić produkt w torebce, z której po naciśnięciu odpowiedniego przycisku automatyczna zgrzewarka próżniowa VacPac Pro usunie powietrze. Chroniące żywność przed zapachami torebki do pakowania próżniowego można łatwo przechowywać w lodówce, oszczędzając w ten sposób mnóstwo miejsca. Chociaż z pozoru jest to drobne udogodnienie, jest bardzo przydatne - zapakowane próżniowo mięso i produkty mleczne można przechowywać nawet ośmiokrotnie dłużej. Rozwiązanie to wzbudziło ogromne zainteresowanie dziennikarzy i zwiedzających. Sami byliśmy pod ogromny wrażeniem, w jaki prosty i wydajny sposób można przechowywać żywność. Tym bardziej, że spora gama lodówek Sharp daje możliwość precyzyjnej kontroli temperatury w każdej z komór, a nawet przekształcenie komory zamrażalnika w komorę lodówki. Sprzęt Sharp jako chyba jedyny na rynku posiada specjalną komorę, do której możemy wstawić.... gorący garnek! 

Pięciopoziomowy piekarnik

Znaczące zmiany wprowadzono również w linii sprzętów do gotowania przeznaczonych do zabudowy. Wśród nich znajdziemy piekarnik umożliwiający zapracowanemu pokoleniu klientów ceniącemu wolny czas, gotowanie kilku potraw jednocześnie, podczas gdy temperatura w kuchni nie wzrasta. Ten 73-litrowy model AirStream jest najchłodniejszym piekarnikiem, jaki kiedykolwiek zbudowano. To pierwszy na rynku piekarnik, w którym można przygotowywać jednocześnie wiele potraw na pięciu półkach. Oszczędzasz nie tylko czas, ale i energię, ponieważ możesz jednocześnie upiec nawet 5 pizz lub 100 babeczek. Dzięki podwójnej konstrukcji wentylatora i dodatkowym bocznym nawiewom, gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu, dzięki czemu potrawy zawsze upieczone są równomiernie i perfekcyjnie, niezależnie od tego, na której półce piekarnika je umieścisz.

Dowodem na znaczący wzrost i rozwój marki Sharp będzie także pierwsza linia suszarek bębnowych oraz najszersza obecnie gama cicho działających urządzeń. Na tegorocznym pokazie ShowStoppers organizowanym w ramach IFA Sharp jest oficjalnym partnerem QuietMark.

Tagi:
IFA 2018 Sharp AGD lodówka zmywarka pralka
Oceń artykuł
3100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy