IFA 2018: innowacyjna oferta telewizorów od Toshiby

Opublikowane 03.09.2018
IFA 2018: innowacyjna oferta telewizorów od Toshiby

Humanoidalny robot Asimo, a chwilę później japońskie zoo w technologii 7D wprawiły w osłupienie cały świat. Japońskie marki wyznaczają trendy. Teraz Toshiba wchodzi ofensywnie do gry i na prestiżowych targach elektroniki IFA 2018 prezentuje telewizję przyszłości. Co pokazano? Koncepcyjny model 8K HDR Smart, pierwszy w historii ultrainteligentny model telewizora Toshiba z systemem Android TV, nowy wymiar telewizora OLED - nigdy wcześniej czerń nie była tak głęboka, czy jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań na świecie - innowacyjny system sterowania głosem Amazon Alexa.

Strategia innowacyjnego rozwoju zaprezentowana została przez Toshibę w 2017 roku. Od tego czasu marka zanotowała trzykrotny wzrost poziomu sprzedaży telewizorów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Obecnie na IFA w Berlinie prezentuje rozwiązania, które wyznaczają kierunki spektakularnej ewolucji marki na najbliższe lata. Oprócz innowacyjnych produktów, takich jak pierwszy w Europie model koncepcyjny telewizora 8K, Toshiba w swoich propozycjach przyciąga uwagę nowoczesnym wzornictwem oraz pakietem ultra inteligentnych funkcji Smart Lounge Experience.

Wciągająca jakość obrazu i dźwięku

 

Pierwszy telewizor Toshiba 8K w Europie

Największą niespodzianką przygotowaną przez Toshiba i jednocześnie prawdziwym krokiem milowym w zakresie udoskonalania jakości obrazu jest telewizor koncepcyjny 8K HDR Smart. Ten innowacyjny prototyp został zaprojektowany tak, aby nawet panoramiczne obrazy były jeszcze ostrzejsze, wyraźniejsze i bardziej szczegółowe. Toshiba 8K HDR Smart to rozdzielczość czterokrotnie większa niż w telewizorach 4K i 16-krotnie większa niż w modelach Full HD. Upscaler 8K, w który wyposażono ten model, zwiększa wyrazistość obrazu przy wyświetlaniu treści w jakości 4K. Telewizor jest przystosowany do obsługi treści 8K dzięki wejściu HDMI 2.1. Ekran o przekątnej 65 cali gwarantuje większą gęstość pikseli, a ich struktura pozostaje niewidoczna dla oka, nawet podczas bliskiej analizy. Przedstawiciele Toshiba, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać, podchodzą jednak realistycznie do tematu telewizji 8K. Póki co, jest to bardziej gadżet, pokaz możliwości technologicznych, a nie urządzenie, za którym zabijać się będą konsumenci. Powód jest prozaiczny – brak kontentu, który można by wyświetlać na tego typu telewizorach.  

Seria High Bright Wide Colour Gamut

Wśród nowości od Toshiba nie zabrakło także udoskonalonej technologii 4K HDR. Dzięki skuteczniejszej technologii podświetlania oraz kompatybilności z szeroką gamą kolorów (seria High Bright Wide Color Gamut), użytkownicy otrzymają odpowiednio lepszą jakość obrazu oraz wrażeń. Co ważne, obraz jest również do 30% jaśniejszy niż w innych telewizorach UHD, i to w każdych warunkach. Toshiba w linii produktów z technologią 4K HDR proponuje modele o przekątnej 49 i 55 cali. Telewizory o szerokiej gamie kolorów zaprojektowano tak, aby prezentowały oryginalną kolorystykę treści w formacie 4K WCG. Urządzenia są w stanie wyświetlać nawet do 1024 odcieni koloru, co ożywia obraz niewidocznymi wcześniej tonami. Prezentując do 99% przestrzeni barw DCI-P3, telewizory w pełni oddają zamierzoną kolorystykę, tworząc obraz idealnie odzwierciedlający koncept jego twórców. 

Telewizor 4K HDR Full Array LED

Nowy model 4K HDR Full Array LED z pewnością zainteresuje klientów szukających świetnego obrazu oraz ceniących prostotę sterowania telewizorem. Funkcja lokalnego przyciemniania w trybie Full Array sprawia, że ten 65-calowy telewizor nie tylko wyświetla żywsze kolory, ale także ostrzejsze kontrasty, i to przy dowolnym oświetleniu. Dzięki podziałowi na niezależne od siebie strefy diod LED, zapewnia większą precyzję obrazu i kontrast w każdej scenie, a także przyciemnianie i rozjaśnianie poszczególnych fragmentów ekranu, w zależności od wymogów danego ujęcia. Doskonałe odtworzenie naturalnego oświetlenia sprawia, że technologia ta ożywia każdą klatkę, a przy tym wiernie odwzorowuje czerń i cienie, nadając im głębię i sprawiając, że wyglądają bardziej autentyczne.

Najwyższa jakość dźwięku w Toshiba Bazooka

W tworzeniu nowej linii telewizorów firma Toshiba zadbała również o udoskonalenie warstwy dźwiękowej. Głośniki zaprojektowane przez wiodącego na rynku eksperta hi-fi i kina domowego firmę Onkyo, odtwarzają szerszą gamę dźwięków w sposób bardziej wierny i jednolity. Z kolei czystość brzmienia potęgują przednie głośniki, zainstalowane w telewizorach. Najlepszym przykładem jest 55-calowy telewizor Bazooka, który zapewnia niespotykaną jakości dźwięku, dzięki czemu można korzystać z niego również w celu odtwarzania muzyki. Subwoofer w kształcie tuby zaprojektowany przez firmę Onkyo wyposażono w wewnętrzny wzmacniacz. Brak narożników sprawia, że jakością głębokiego, nasyconego dźwięku bije on na głowę większość subwooferów. I rzeczywiście, propozycja Toshiba to jedno z najlepszych rozwiązań, jakie widzieliśmy podczas tegorocznych targów IFA. Elegancka tuba w ogóle nie zaburza czystej linii telewizora, a jednocześnie generuje świetnej jakości dźwięk.

 

Maksymalizując minimalizm

 

Ultracienki telewizor Toshiba Wall Art.

Nową propozycję marki Toshiba można śmiało nazwać prawdziwym dziełem sztuki. Model Wall Art to telewizor o grubości zaledwie 2,5 mm i 65-calowym ekranie, wolnym od dodatkowego wyposażenia i obudowy. Całość tworzy niezwykle elegancją, minimalistyczną kompozycję, która nie tylko staje się oknem do nowoczesnego świata wyobraźni, ale stanowi również atrakcyjny element wyposażenia, dodający elegancji każdemu wnętrzu. Ekran w tym modelu telewizora został wyposażony tylko w głośnik, połączony z odbiornikiem za pomocą dyskretnego kabla. Prawdziwa niespodzianka czeka jednak użytkowników po włączeniu urządzenia. Prezentowana na ekranie akcja ożywa za każdym razem dzięki 4K HDR, oferując wyjątkową szczegółowość obrazu, niezrównaną jakość kolorów i kontrastów. 

Toshiba Bezel-less

Przesuwając jeszcze dalej granice w obszarze projektowania telewizorów, Toshiba zaprezentowała wyjątkowo minimalistyczny telewizor Bezel-less, który tworzy 65-calowy ekran. Okalająca go ramka o grubości zaledwie 4 mm jest prawie niewidoczna, co pozwala widzom całkowicie zanurzyć się w oglądanej na ekranie akcji i sprawić, że nic nie rozprasza ich uwagi. Teraz w zaciszu własnego domu, niezależnie od oświetlenia i rodzaju oglądanych treści można cieszyć się niezrównaną jakością obrazu. Urządzenie wyposażono w funkcję Micro Dimming, która analizuje każdą klatkę telewizyjną w czasie rzeczywistym, modyfikując jaśniejsze i ciemniejsze części ekranu, aby zapewnić optymalne, realistyczne wrażenia wizualne.

 

Toshiba Smart Lounge Experience

 

Adroid TV

Zaskoczeniem dla odwiedzających targi IFA 2018 będzie także pierwszy w historii ultrainteligentny model telewizora Toshiba z systemem Android. Intuicyjne sterowanie, łączność z innymi urządzeniami i jeszcze większe bogactwo treści to główne zalety tego 55-calowego modelu. Dzięki wbudowanemu Asystentowi Google telewizor umożliwia widzom wyszukiwanie treści czy sterowanie kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami za pomocą głosu. Wystarczy jedno kliknięcie na pilocie zdalnego sterowania i można poprosić o wyszukanie najnowszych filmów, sprawdzenie prognozy pogody, a nawet przyciemnienie światła w salonie - wszystko to nie przerywając oglądania wybranego programu. Telewizor posiada wbudowany Chromecast, co oznacza, że jednym kliknięciem przycisku Cast w aplikacji mobilnej widzowie mogą przesyłać dowolne rodzaje treści: od zdjęć, przez filmy, muzykę, a nawet karty przeglądarki bezpośrednio na duży ekran. 

Porozmawiaj z Alexą i sprawdź zalety Amazon Dash Replenishment

Począwszy od 2019 r. większość telewizorów Toshiba OLED, 4K i Smart Full HD zostanie też wyposażona w technologię sterowania głosem - Alexa i to bez potrzeby instalowania głośników Alexa Echo czy mówienia do pilota. Użytkownicy będą mogli rozmawiać z Alexą za pośrednictwem samego telewizora wyposażonego w mikrofony dalekiego zasięgu. W rezultacie telewizory sterowane głosem zostaną udostępnione szerszemu gronu konsumentów. Widzowie będą mogli za pomocą własnego głosu modyfikować głośność, przełączać kanały i źródła, a także  poprosić Alexę o odtwarzanie muzyki, odczytanie wiadomości, uruchomienie wybranych aplikacji, o rekomendacje filmowe i dostęp do tysięcy innych opcji. Z kolei dzięki usłudze Amazon Dash Replenishment telewizory Toshiba OLED, 4K i Full HD Smart są w stanie monitorować zużycie baterii w pilocie, automatycznie zamawiając na stronie Amazon.de nowe baterie, gdy wykryją niski poziom ich mocy. Dzięki temu unikniemy w przyszłości problemów z rozładowanym pilotem.

Tagi:
IFA 2018 Toshiba telewizor
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy