Netflix na wakacje  – funkcja inteligentnego pobierania bez zużywania pakietu danych

Opublikowane 11.07.2018
Netflix na wakacje  – funkcja inteligentnego pobierania bez zużywania pakietu danych

Ponad 60% subskrybentów Netflix, używa aplikacji mobilnej przynajmniej raz w miesiącu. Oznacza to, że większość użytkowników nie ogranicza się podczas korzystania z serwisu do jednego urządzenia, lecz odtwarza materiały na telewizorach, komputerach lub właśnie na urządzeniach przenośnych. Dlatego wraz z rozpoczęciem wakacji i sezonu urlopowego, Netflix wprowadza nową, wygodną funkcję, która pozwoli cieszyć się ulubionymi treściami nie tylko we własnym salonie, ale także w trasie – a wszystko to bez dodatkowych kosztów i utraty pakietu danych. 

Odkąd w 2016 r. po raz pierwszy zaprezentowano funkcję pobierania, dla serwisu Netflix jedna rzecz stała się oczywista — użytkownicy platformy uwielbiają pobierać udostępniane materiały i oglądać je poza domem. Bez względu na to, czy akurat dojeżdżają do pracy, podróżują samolotem, czy też po prostu wypoczywają w miejscu, w którym dostęp do internetu jest kosztowny lub ograniczony. Teraz, dzięki funkcji Inteligentnego Pobierania użytkownicy Netflix mogą kontynuować oglądanie ulubionych historii w dowolnym miejscu na świecie nie martwiąc się o połączenie z Internetem czy ograniczoną pamięć urządzenia.

Kiedy aplikacja myśli za ciebie – Inteligentne Pobieranie

Nowe rozwiązanie pozwala zapomnieć o konieczności przeglądania wszystkich zainstalowanych aplikacji i kasowania plików, które nie są już dłużej potrzebne, a niestety zajmują pamięć urządzenia. Po obejrzeniu pobranego odcinka jest on usuwany, a ściąganie kolejnego rozpoczyna się automatycznie. Funkcja zaczyna działać przy pierwszym nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi, co oznacza, że pakiet danych pozostaje w nienaruszonym stanie. Po pobraniu kolejnego pliku, na ekranie urządzenia pojawi się odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu użytkownik zawsze może mieć ze sobą szereg odcinków serialu, który obecnie ogląda i cieszyć się nim w każdym miejscu – nawet tam, gdzie nie dociera Internet.

 Łatwy dostęp i pełna kontrola

Funkcję inteligentnego pobierania można bardzo łatwo wyłączyć, dlatego jeśli użytkownik chciałby zachować w pamięci urządzenia obejrzane już odcinki, może nimi zarządzać ręcznie. Początkowo funkcja inteligentnego pobierania będzie dostępna na telefonach i tabletach z systemem Android, a w późniejszym terminie także dla systemu iOS.

 

 

 

 

 

 

Tagi:
Netflix pobieranie filmów filmy
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy