Mobilne routery LTE od ZTE

Opublikowane 13.09.2017

Nowe routery mobilne od ZTE mają wprowadzić nas do świata łączności 5G.

Mobilne routery LTE od ZTE

ZTE podczas targów MWCA 2017 pokazał dwa bezprzewodowe routery LTE zdolne do pobierania danych z sieci komórkowych z prędkością nawet do 1Gb/s.

Bezprzewodowy router MF288 i mobilny router MF990 są rozwinięciem koncepcji smartfona Gigabitphone, pokazanego podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Nie są to jednak urządzenia koncepcyjne, a gotowe produkty, które niebawem pojawią się na rynku. Dzięki temu ZTE dało użytkownikom możliwość korzystania z zaawansowanych technologicznie i niesamowicie szybkich sieci komórkowych pre-5G.

Szybka transmisja danych LTE z szybkością 1Gb/s stanowi kamień milowy dla nadchodzącej epoki łączności 5G, która będzie powszechnie dostępna dla użytkowników już w roku 2020. Zaprezentowane urządzenia są bardziej inteligentne i bardziej interaktywne oraz bardziej zintegrowane z chmurą, a wszystko to dzięki transmisji danych z gigabitową prędkością, niskim opóźnieniom i natychmiastowym przetwarzaniu informacji. Nowe routery z wyprzedzeniem spełniają wymogi, które postawi przed nami Internet rzeczy wraz coraz większą konsumpcją danych w naszych domach i biurach.

Zaprezentowane właśnie nowe produkty ZTE wyposażono w najnowszy modem Qualcomm Snapdragon X16 (MDM9x50) z obsługą standardów LTE FDD i TDD, co zapewnia maksymalną szybkość pobierania w sieciach LTE (kategorii 16) do 1Gb/s i prędkość wysyłania danych do 150Mb/s.

Nowy router bezprzewodowy MF288 obsługuje wiele funkcji, w tym VoLTE HD (Voice over LTE w jakości HD) i Wi-Fi z gigabitowym łączem danych. Konstrukcja z pięcioma antenami znacząco zwiększa zasięg urządzenia i oraz odporność na zakłócenia sygnału. ZTE MF288 może również bez problemu obsługiwać wielu użytkowników Wi-Fi MU-MIMO. Korzystając z wbudowanego inteligentnego algorytmu, urządzenie nieustająco analizuje i monitoruje ruch w sieci lokalnej. Dzięki temu, w inteligentny sposób przydziela poszczególnym użytkownikom zasoby sieciowe i transfer, zapewniając każdemu z nich najwyższy komfort korzystania z sieci.

Mobilny Router ZTE MF990 to łatwe w obsłudze urządzenie o rozmiarach zaledwie 90x90x15 mm. Zostało ono wyposażone w 2,4-calowy ekran dotykowy, na którym wyświetlane są informacje takie jak moc, sygnał czy zużycie danych. Dotykowy ekran stanowi też wsparcie w zarządzaniu routerem i umożliwia wygodną konfigurację routera. Akumulator o pojemności 3000 Ah pozwala natomiast na nieprzerwaną pracę nawet do 8 godzin.

Produkty klasy Gigabit promują inteligentne życie

Dzięki skróceniu czasu potrzebnego na transmisję danych oraz mniejszym opóźnieniom oba produkty wprowadzane przez ZTE popularyzują takie rozwiązania jak rozmowy internetowe i transmisja wideo w jakości 4K, rozszerzona rzeczywistość czy inteligentny dom. Coraz powszechniejsza obecność w naszych domach urządzeń IoT (internetu rzeczy) wymaga wyjątkowo wydajnych urządzeń, a wszystko to po to, aby rozwiązania inteligentnego domu czy wirtualna rzeczywistość stały się powszechniej dostępne. Produkty ZTE, które umożliwiają swobodny transfer danych z prędkością nawet 1GB/s, przyczynią się do popularyzacji rozwiązań z zakresu inteligentnego życia. ZTE aktywnie współpracuje z operatorami na terenie Europy, Chin, USA, Australii i w wielu innych krajach mając na celu jak najszybsze wprowadzenie komercyjnej dostępności terminali gigabitowych.

Router bezprzewodowy ZTE MF288 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Ameryce Północnej w październiku, podczas gdy mobilny Router ZTE MF990 dostępny będzie globalnie w czwartym kwartale 2017 roku. Dostępność na lokalnych rynkach krajowych uzależniona jest od zaawansowania prac lokalnych operatorów w celu dostosowania swoich sieci LTE do klasy pre-5G.

Informacja prasowa

Tagi:
smartfon router internet 5G
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy