Miłość, satyra i „Despacito”, czyli 10 filmów na YouTube, które w tym roku pokochali Polacy. Oto YouTube Rewind 2017

Opublikowane 07.12.2017
Miłość, satyra i „Despacito”, czyli 10 filmów na YouTube, które w tym roku pokochali Polacy. Oto YouTube Rewind 2017

Na całym świecie YouTube odwiedza ponad 1,5 mld osób w miesiącu, a codziennie wyświetlanych jest ponad miliard godzin filmów. Także w Polsce korzystanie z YouTube to coraz popularniejsza forma spędzania czasu: platforma miesięcznie dociera już do ponad 70% polskich internautów, a połowa młodych Polek i Polaków twierdzi, że spędza na niej więcej czasu niż rok temu. Treści wideo oglądane są na komputerach, a coraz częściej również na urządzeniach mobilnych — za to niezmiennie z uwagą.

Tak dobre wyniki są możliwe, ponieważ na YouTube z każdym dniem przybywa utalentowanych twórców i coraz bardziej profesjonalnie przygotowanych ciekawych treści. Które z nich podbiły serca polskich widzów w tym roku? Jaka tematyka najbardziej przyciągnęła uwagę? Przyszedł czas na ogłoszenie YouTube Rewind 2017: zestawienia filmów i teledysków, które w mijającym roku cieszyły się największą popularnością.

W tym roku na polskiej liście bez wątpienia królują treści rozrywkowe. Najpopularniejszy okazał się teledysk Sławomira do utworu „Miłość w Zakopanem”. Sławomir świetnie wpisuje się w światowy trend na YouTube: platforma umożliwiła mu indywidualną ekspresję, za którą pokochały go tysiące fanów. „Miłość w Zakopanem” to singiel z jego debiutanckiej płyty przewrotnie zatytułowanej... „Greatest Hits”. 

 

Drugie miejsce zdobył Kabaret Czwarta Fala ze swoim „Wieśka Tico”, parodią przeboju "Despacito" Luisa Fonsi. Ten portorykański hit można kochać albo nienawidzić, ale na pewno nie można go nie znać: w tym roku z prędkością światła bił kolejne rekordy popularności na YouTube. Zainspirował wielu polskich twórców, a internauci oglądali nagrywane przez nich przeróbki z niesłabnącym zainteresowaniem, co widać po tegorocznej liście YouTube Rewind. Oprócz „Wieśka Tico” znalazł się na niej również cover Oktawiana „Despacito – Powoli” (4. miejsce), „Nie Tak Szybko” opublikowane na kanale Na Pełnej (6. miejsce) i „DRESPACITO” DresMasters (9. miejsce). Popularność parodii „Despacito” to najlepszy dowód na to, jak ważnym elementem YouTube jest interakcja między twórcami.

Zobacz film podsumowujący rok 2017 na YouTube:

Podium tegorocznego YouTube Rewind zamyka kolejny kabaret — kultowe już Ucho Prezesa i jego pierwszy odcinek, czyli „Nowy Gabinet”. Z kolei odcinek czwarty Ucha, „Na czym stoimy?”, znalazł się na piątym miejscu listy. Jak się okazuje, dla Polaków dobra rozrywka to także inteligentna satyra polityczna.

Do najlepszej dziesiątki trafił również „Hymn Świeżaków” przygotowany przez Sklepy Biedronka. Szał na maskotki w kształcie warzyw i owoców opanował w tym roku całą Polskę! Pozostałe dwa miejsca przypadły filmowi Abstrachuje.TV „Co mówią: NA SIŁOWNI 2” i stworzonemu przez Beksy odcinkowi specjalnemu „PIOSENKI W PRAWDZIWYM ŻYCIU”. To z kolei dowód na siłę grupy Abstra. Założona przez twórców Abstrachuje.TV — Rafała Masnego, Roberta Pasuta i Czarka Jóźwika — liczy już sześć kanałów i z rozmachem planuje dalszy rozwój.

Tagi:
YouTube Google rewind YT you tube rewind
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy