LG V30 może zrobić piorunującą karierę

Opublikowane 10.08.2017

Jeśli chcesz robić dobre zdjęcia smartfonem, poczekaj na LG V30

LG V30 może zrobić piorunującą karierę

Nikogo nie dziwi to, ze pod koniec roku zadebiutuje kolejny LG z serii V. Zaskakiwać mogą za to jego możliwości.

Jakoś tak się utarło, że to LG z serii G uważa się za ikoniczne i najlepsze smartfony od tego producenta. Problem w tym, że od kilku lat to seria V (modele V10, V20) jest tą najbardziej innowacyjną, to na niej LG eksperymentuje z nowymi funkcjami. Nie inaczej jest w przypadku modelu V30, który oficjalnie zadebiutuje 31 sierpnia i będzie jednym z najważniejszych produktów od LG prezentowanych w trakcie targów IFA. Jak można się spodziewać, przyciągnie wzrok wielu potencjalnych klientów, a zwłaszcza tych, którzy lubują się w fotografii smartfonowej. Wszystko z powodu superjasnego obiektyfu o przysłonie f/1,6, jakiej do tej pory nie spotkaliśmy w żadnym smartfonie. Najlepsze układy optyczne, m.in. ten w iPhonie 7, mogły pochwalić się przysłoną o wartości f/1,8.

Dla laików liczby te nic nie znaczą, dlatego warto wyjaśnić, z czym wiąże się ta innowacja. Dzięki nowej przysłonie na matrycę pada aż o 25% więcej światła niż w przypadku korzystania z przysłony f/1,8, co pozwoli robić zdjęcia w znacznie gorszych warunkach atmosferycznych, np. po zmroku. Firma zdecydowała się także na zastosowanie szklanej, a nie kompozytowej soczewki, co pozwoli zrobić ostrzejsze, wyraźniejsze zdjęcia.

W gruncie rzeczy dalsze innowacje wydają się zupełnie nieistotne. Rozdzielczość ekranu, procesor czy ilość pamięci RAM, w obecnych czasach to tylko nic nieznaczące cyferki, większość z nas i tak nie będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjału supersmartfonów. Za to lepsze układy optyczne mogą przyspieszyć śmierć aparatów kompaktowych i sprawić, że zdjęcia smartfonowe będą jeszcze lepsze, co z pewnością przyciągnie do V30 masę klientów. Zwłaszcza że lepszą przysłonę znajdziemy zarówno w głównym aparacie jak i tym przednim, do robienia selfie. 

Z niecierpliwością czekamy na premierę tego telefonu, gdyż to on wyznaczy standardy branży mobilnej na kolejny rok.

Tagi:
smartfon zdjęcia fotografia LG LG V30
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy