Lenovo Z5 odmieni oblicze smartfonów

Opublikowane 15.05.2018

Powstanie pierwszy w pełni bezramkowy telefon

Lenovo Z5 odmieni oblicze smartfonów

Najnowszy smartfon od Lenovo pójdzie o krok dalej niż iPhone X - cała przednia obudowa będzie ekranem.

Kiedy na rynku pojawił się iPhone X, marketingowcy Apple reklamowali go jako sprzęt z bezramkowym ekranem zajmującym całą przednią część obudowy. Problem tkwił w tym, że to nie do końca prawda - telefon wyposażono w nieestetyczne wcięcie przy górnej krawędzi wyświetlacza, które jak zaraza rozprzestrzeniało się wśród kolejnych androidofonów. To co nie udało się Apple, może udać się Lenovo.

W sieci pojawił się rysunek koncepcyjny smartfona Lenovo Z5, na którym widać ekran, który zajmuje absolutnie całą przednią część obudowy i jest okolony wąskimi ramkami. Choć mogło wydawać się, że na projekcie koncepcyjnym skończą się marzenia o pełnoekranowym wyświetlaczu, wszystko wskazuje na to, że Z5 rzeczywiście istnieje - rysunek upublicznił bowiem na portalu Weibo sam wiceprezydent firmy, Chang Cheng.

Sprzęt ten może okazać się prawdziwym przełomem na rynku. Jego ekran będzie zajmował 95% przedniej części obudowy, a według Chenga zachwyci także czterema przełomowymi technologiami wykorzystującymi 18 patentów. Na razie nie wiadomo, na czym mają polegać, ale możemy domyślać się, że jedną z nich będzie czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem. Nie zdziwimy się, jeśli druga będzie dotyczyć aparatu do selfie. Lenovo może ukryć go w Z5 pod wyświetlaczem albo opracować soczewkę wyskakującą z obudowy znaną z telefonu Vivo Apex.

Niestety, na razie nie wiemy, kiedy nasze wątpliwości zostaną rozwiane, mamy jednak nadzieję, że Z5 na dobre namiesza na rynku i błyskawicznie zakończy erę szparkofonów.

Tagi:
smartfon Lenovo Z5 Lenovo Z5
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy