Lenovo pomoże stworzyć Google gogle VR

Opublikowane 18.05.2017

Wirtualna Rzeczywistość nie umarła - Lenovo chce rozwijać ją w parze z Google

Lenovo pomoże stworzyć Google gogle VR

Firmy Lenovo i Google podjęły współpracę przy nowym produkcie do wirtualnej rzeczywistości, który zapewni wciągającą rozrywkę dla każdego.

Już niebawem firmy zaprezentują wczesną wersję autonomicznych gogli Daydream. Będzie to jedno z pierwszych urządzeń do obsługi technologii WorldSense, która umożliwia poznawanie wirtualnego otoczenia i poruszanie się po nim tak, jak w rzeczywistości. Urządzenie reaguje na ruch, zapewniając użytkownikom jeszcze lepsze i bardziej realistyczne doznania. W 2016 roku zaprezentowany został pierwszy efekt kooperacji Lenovo i Google – Lenovo Phab 2 Pro — innowacyjny phablet z technologią Tango. Tamten sprzęt oferował funkcje rozszerzonej rzeczywistości, zaś gogle Daydream stworzono z myślą o upowszechnieniu wirtualnej rzeczywistości.

Czym są autonomiczne gogle VR?

Autonomiczne gogle VR tworzone przez Lenovo i Google wyróżniają się na tle konkurencji czujnikami wbudowanymi w konstrukcję urządzenia. W porównaniu z innymi produktami obsługującymi wirtualną rzeczywistość, nie wymagają przeprowadzenia skomplikowanego procesu konfiguracji zewnętrznych sensorów, dzięki czemu korzystanie z nich jest o wiele wygodniejsze. Aby móc cieszyć się wysoce immersyjną rzeczywistością wirtualną, wystarczy założyć gogle na głowę i rozpocząć zabawę.

Przewagą technologii WorldSense jest wprowadzenie do środowiska 3D naturalnych ruchów użytkownika, co pozwala m.in. robić uniki w grze w dwa ognie, czy odskoczyć na bok, aby zmylić zbliżających się przeciwników.

Jak twierdzą przedstawiciele Lenovo, wciągająca rozrywka w wirtualnej rzeczywistości będzie niedługo dostępna dla każdego. Developrzy są obecnie w stanie dostarczyć zupełnie nowe funkcje VR, które przełożą się na zdecydowanie bogatsze doświadczenia w jeszcze wygodniejszej formie.

Informacja prasowa

Tagi:
wirtualna rzeczywistość Lenovo Google
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy