Ionic – pierwszy inteligentny zegarek Fitbit

Opublikowane 30.08.2017

Sportowcy będą zadowoleni - Ionic łączy w sobie możliwości inteligentnego zegarka i opaski sportowej

Ionic – pierwszy inteligentny zegarek Fitbit

Firma Fitbit zaprezentowała pierwszego smartwatcha — model Ionic. Ma być pierwszą na świecie platformą łącząca analizę zdrowia i sprawności fizycznej w jednej opasce.

Urządzenie wyposażono w nowy czujnik parametrów zdrowotnych, moduł GPS, pulsometr oraz zestaw dynamicznych treningów, a wszystko to zamknięto w wodoodpornej obudowie. Ionic może także pochwalić się inteligentnymi funkcjami takimi jak płatności zbliżeniowe, możliwość słuchania muzyki, dostarczanie powiadomień z telefonu oraz dostęp do aplikacji w Fitbit App Gallery.

Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym urządzeniu

Jak zauważają twórcy, to najbardziej zaawansowane z dotychczasowych urządzeń Fitbit, z którego mogą korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni sportowcy. Ionic oferuje spersonalizowane, zachęcające do działania wskazówki motywujące do osiągania celów, przy równoczesnym dostępie do aplikacji i powiadomień, które są najważniejsze, niezależnie od posiadanego smartfona.

Poza nowymi funkcjami Ionic ma wszystko, co polubili użytkownicy w urządzeniach Fitbit – automatyczne zliczanie kroków, kalorii, pięter i etapów snu, przeglądanie poziomu kondycji serca (oszacowany maksymalny poziom VO2), monitorowanie czasu spoczynku i nie tylko.

Przystosuj Ionic do siebie

Ionic działa pod kontrolą Fitbit OS, systemu operacyjnego stworzonego z myślą o inteligentnych zegarkach, który ma być regularnie aktualizowany, co pozwoli na wzbogacanie wrażeń użytkownika. Dotyczy to także Fitbit App Gallery, gdzie można wybierać spośród aplikacji i tarcz zegarka, by zawsze dysponować najpotrzebniejszymi informacjami i to w sposób, który odzwierciedla osobiste potrzeby i styl.

W aplikacji App Gallery znajdziemy szeroki wybór aplikacji Fitbit związanych ze zdrowiem i sportem, m.in. Exercise, Fitbit Coach, Relax czy Timer. Nie zabrakło także popularnych aplikacji, których celem jest ułatwianie użytkownikowi życia: prognoza pogody Weather, sportowy serwis społecznościowy Strava czy aplikacja dla klientów sieci kawiarni Starbucks. Każda z nich została zaprojektowana specjalnie na urządzenie Ionic, nie trzeba pobierać dodatkowej aplikacji mobilnej ani mieć telefonu pod ręką, aby z nich skorzystać. Najpopularniejsze aplikacje partnerów, dostępne dla smartwatcha Fitbit Ionic w chwili premiery

Narzędzia i korzyści dla programistów

Jeśli ktoś będzie zainteresowany tworzeniem aplikacji do Fitbit App Gallery, można skorzystać z zestawu SDK, w tym środowiska programistycznego Fitbit Studio, już od września 2017 r. Tworząc aplikacje i tarcze zegara dla urządzenia Ionic będzie możliwość dostępu do czujników urządzenia i możliwość udostępniania treści wszystkim użytkownikom Ionic i przyszłym użytkownikom smartwatchów. Fitbit korzysta z platformy Pebble, by uzyskać dostęp do narzędzi i zalet oferowanych przez tego światowego lidera w dziedzinie tworzenia aplikacji.

Ceny i dostępność modeli oraz kolorów

Fitbit Ionic można kupić już dziś w przedsprzedaży na stronie Fitbit.com za 349,95 euro, a od jutra  w wybranych sklepach online, do powszechnej sprzedaży trafi w październiku.

Urządzenie jest dostępne w trzech modnych kombinacjach kolorów: z srebrnoszarą obudową i zapięciem z szaroniebieskim paskiem, ciemnoszarą obudową i zapięciem z grafitowym paskiem oraz z obudową i zapięciem barwy pomarańczy i szaroniebieskim paskiem.

Informacja prasowa

Tagi:
sport zdrowie zegarek inteligentny zegarek opaska sportowa Fitbit
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy