Ingres stworzony na nowo

Opublikowane 05.12.2017

Pamiętasz grę Ingress? Wkrótce może być o niej głośno

Ingres stworzony na nowo

Pierwsza gra AR twórców Pokemon GO doczeka się gruntownego odświeżenia.

Firma Niantic kojarzy ci się z Pokemonami? Słusznie, jednak kieszonkowe potworki nie były pierwszą grą wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, którą zaprojektowało to studio. Już w 2012 roku firma wprowadziła na rynek Ingress, tytuł  bazujący na tych samych mechanizmach co Pokemon GO, ale rozgrywający się w futurystycznym, autorskim uniwersum. Twórcy chcą przywrócić tę markę do życia.

Mimo iż Ingress wciąż funkcjonuje i ma wierne grono użytkowników, daleko mu do popularności znacznie młodszych Pokemonów GO. Aby przywrócić tytuł do życia, na 2018 zaplanowano wdrożenie nowej aktualizacji, która przeprojektuje mechanizmy rządzące rozgrywką i zmieni nazwę gry na Ingress Prime. Niantic wykorzysta doświadczenie zgromadzone podczas opracowywania Pokemon GO do ulepszenia ich pierwszej gry AR i spróbuje na nowo zainteresować nią graczy. Jakie to będą zmiany? Na razie nie wiadomo, ale od 2012 roku rynek gier mobilnych zmienił się nie do poznania, nie zdziwimy się, jeśli Ingress Prime będzie zupełnie innym tytułem niż jego pierwowzór.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną premierę aktualizacji. W międzyczasie możemy zapoznać się z jej filmową zapowiedzią.

Tagi:
Ingress gra AR rzeczywistość rozszerzona Niantic
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy