Huawei P20 Pro i P20 sprzedają się na pniu

Opublikowane 09.05.2018

Czy Huawei wyrośnie na nowego lidera rynku?

Huawei P20 Pro i P20 sprzedają się na pniu

Minęło 30 dni od premiery nowych smartfonów Huawei, a te już trafiły do 100 tysięcy odbiorców w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i nordyckich.

Według wstępnych danych sprzedaż modelu P20 Pro przebiła 17-krotnie wyniki ubiegłorocznego P10 Plus, a modele P20 oraz P20 Plus są najlepiej sprzedającymi się urządzeniami z linii P. Huawei rozbiło bank. Najwięcej telefonów dostarczono do Polski, Norwegii, Szwecji oraz Austrii, a do dopiero początek ekspansji, która może na dobre wywrócić sytuację na rynku urządzeń mobilnych.

Do niedawna wydawało się, że to Samsung i Apple będą rozdawały karty w tej branży, tymczasem premiera serii P20 udowodniła, że Huawei również ma coś do powiedzenia w tej kwestii. Świetny wygląd, doskonały aparat i dość przystępna cena (jak na tę klasę urządzeń) sprawiają, że coraz częściej sięgamy po telefony tej firmy. Najlepiej świadczy o tym raport opublikowany przez IDC, według którego udział Huawei w globalnym rynku smartfonów na koniec pierwszego kwartału tego roku wzrósł do 11,8 procent z 10% w poprzednim kwartale.

Doskonała sprzedaż serii P20 nie oznacza jeszcze, że Huawei stanie się nowym liderem na rynku, pozycja firmy nie jest aż tak mocna. Jednak można przypuszczać, że marka ta będzie odgrywała coraz większą rolę i może wyrosnąć na innowatora, na którym będą wzorować się inne firmy.

Tagi:
smartfon Huawei P20 P20 Pro
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy