Famicon Mini dla fanów mangi

Opublikowane 15.05.2018

Pojawi się kolejna retrokonsola od Nintendo

Famicon Mini dla fanów mangi

Nowa wersja mikrokonsoli jest skierowana do miłośników japońskiej sztuki rysunku.

W ostatnich latach mikrokonsole cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nintendo wypuściło na rynek już NES-a oraz SNES-a w wersji (każda w dwóch wersjach, japońskiej i zachodniej), jednak apetyt firmy na pieniądze fanów retro wciąż pozostał niezaspokojony.

Z okazji 50-lecia istnienia magazynu Weekly Shonen Jump, drukującego takie tytuły jak One Piece and Boruto, korporacja wypuści kolejną wersję konsoli Famicon Mini (japońskia wersja NES-a), w której znajdziemy 20 gier bazujących na mandze. Wśród preinstalowanych tytułów znajdziemy takie gry jak Dragon BallSaint Seiya, and Fist of the North Star. Za tę nostalgiczną przyjemność przyjdzie nam zapłacić 7980 jenów, czyli równowartość 260 zł. Sprzedaż konsoli ma ruszyć 7 lipca, a sprzęt będzie dystrybuowany wyłącznie na terenie Japonii.

Jeśli marzy ci się konsola stworzona z myślą o miłośnikach klasycznej mangi, przygotuj się na polowanie na nią na portalach aukcyjnych. Albo już teraz wykup wycieczkę do Japonii i własnoręcznie upoluj wymarzony sprzęt.

Tagi:
konsola Nintendo NES Famicom manga
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy