Projektanci z Cupertino chcą wykorzystać panele MicroLED w zegarkach Apple Watch.

O technologii MicroLED zrobiło się głośno na początku roki, kiedy Samsung zaprezentował telewizor The Wall. Z technologicznego punktu widzenia matryce MicroLED działają podobnie do OLED-owych - wykorzystują do wyświetlania obrazów miniaturowe diody emitujące mocne światło. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać dodatkowego podświetlenia, co wpływa na poprawienie kontrastu obrazu.

Warto jednak pamiętać, że Apple już w 2014 roku przejęło firmę LuxVue, która pracowała nad energooszczędnymi wyświetlaczami MicroLED. Do tej pory korporacja nie wykorzystywała rozwiązań LuxVue, ale jeśli  przecieki upublicznione przez dziennikarzy Bloomberga okażą się prawdziwe, już wkrótce na rynku może dojść do sporego przetasowania. Mówi się bowiem o tym, że Apple planuje porzucić wyświetlacze Apple na rzecz paneli własnej produkcji. Informatorzy twierdzą, że prace nad tym rozwiązaniem są już na bardzo zaawansowanym etapie i pierwsze prototypowe MicroLED-y zaprezentowano już w zeszłym roku.

Projekt o kryptonimie T159 prowadzony jest w ścisłej tajemnicy i pracują na nim inżynierowie z fabryki w Santa Clara. Apple zakłada, że pierwszymi urządzeniami wykorzystującymi panele MicroLED będą zegarki Watch, niestety przecieki nie mówią o tym, kiedy wyświetlacze z Cupertino mogłyby zadebiutować na rynku. Jedno jest pewne - jeśli będą wystarczająco sprawne, aby konkurować z OLED-ami oraz AMOLED-ami, Apple na pewno zrezygnuje z kupowania paneli od konkurencji i uruchomi własną linię produkcyjną MicroLED-ów.

Źródło