Amazon zamieni tablety w inteligentne głośniki

Opublikowane 29.06.2018

Po co ci inteligentny głośnik, skoro masz tablet?

Amazon zamieni tablety w inteligentne głośniki

Posiadacze tabletów Fire będą mogli wykorzystać je w roli przenośnych głośników Echo Show.

Wiem, że w Polsce jest prawdopodobnie tylko dwóch użytkowników tabletów Fire: jeden naprawdę wierzył, że ten sprzęt jest dobry, a drugi pomylił się i kupił go zamiast Kindle'a. Jednak to, co Amazon zaproponował użytkownikom modeli Fire HD 8 oraz Fire HD 10 wygląda interesująco nie tylko z punktu widzenia posiadaczy tych sprzętów. Korporacja postanowiła wypuścić na rynek stację dokującą Show Mode Charging Dock, która zamieni tablety w przenośne głośniki Echo Show. Wraz z nią zadebiutuje nowy tryb Show Mode, w którym tablet wyświetli dokładnie to samo, co inteligentne głośniki Echo Show.

Sprzęt będzie stosunkowo tani, model 8-calowy ma kosztować 40 dolarów, a 8-calowy 55 dolarów. Po zadokowaniu tabletu oprogramowanie Show Mode odpali się automatycznie, dzięki czemu urządzenie błyskawicznie przełączy się w tryb inteligentnego głośnika.

Być może nie byłoby w tej zapowiedzi nic fascynującego, gdyby nie fakt, że w przyszłości po podobne rozwiązanie mogą sięgnąć projektanci zajmujący się Androidem - dzięki takiej stacji dokującej nie musielibyśmy kupować inteligentnych głośników, zastąpilibyśmy je naszymi tabletami oraz smartfonami i w końcu wykorzystali potencjał drzemiący w tych wszystkich przetwornikach cyfrowo-analogowych, które montuje się we współczesnych supersmartfonach.

Brzmienie takich hybrydowych głośników inteligentnych nie byłoby perfekcyjne, ale branża rozwiązań inteligentnych na pewno by na tym skorzystała, a co za tym idzie - nasze domy stałyby się nieco sprytniejsze. Jestem ciekaw, czy konkurencja podchwyci pomysł Amazonu, który jest genialny w swojej prostocie.

Tagi:
tablet Amazon Fire HD inteligentny głośnik Echo Show
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy