Amazon pokaże ci, jak będziesz wyglądać w nowym ubraniu

Opublikowane 04.01.2018

Inteligentne lustro Amazonu może ułatwić nam zakupy

Amazon pokaże ci, jak będziesz wyglądać w nowym ubraniu

Przedstawiciele Amazona opatentowali lustro współpracujące z technologią VR.

Kupowanie ubrań przez internet nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Producenci podają co prawda rozmiarówki, ale każda firma podchodzi do nich inaczej, nigdy nie masz pewności, czy zmieścisz się w rozmiar, który nosisz na co dzień. Możemy oczywiście kupować ubrania wyłącznie w fizycznych sklepach, ale nie każdy ma na to czas i ochotę. Amazon znalazł na to sposób - firma opatentowała lustro, które pozwoli ci przymierzyć wirtualne ubrania. Już nie raz widzieliśmy podobne rozwiązania, ale to pierwszy tego typu gadżet opracowany przez inżynierów największego sklepu internetowego na świecie.

Lustro wykorzystuje skomplikowany układ kamer i wyświetlaczy do nakładania ubrań. Dzięki skanerowi 3D jest w stanie stworzyć nasz wirtualny model i na jego podstawie dopasować ubiór do naszej sylwetki. Lustro pozwoli nie tylko poznać rozmiar, jaki powinniśmy wybrać, odpowie także na najważniejsze pytanie: czy ubranie będzie wyglądać na nas równie dobrze, jak na modelce ze zdjęcia?

Mamy nadzieję, że sprawa nie skończy się na samym patencie i za jakiś czas będziemy mogli wyposażyć nasze domu w takie inteligentne lustro.

Źródło

Tagi:
lustro ubrania internet zakupy Amazon inteligentny dom
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy