Alexa zapamięta, co do niej mówisz

Opublikowane 27.04.2018

Asystentka zostanie wyposażona w pamięć długotrwałą

Alexa zapamięta, co do niej mówisz

Asystentka Amazona stanie się wkrótce inteligentniejsza.

Mimo iż inżynierowie odpowiedzialni za programowanie inteligentnych asystentów wykorzystują technologię uczenia maszynowego, sami asystenci nie są aż tak mądrzy, jak mogłoby się wydawać. Jedną z ich największych wad jest fakt, że nie wyposażono je w taką pamięć, z jakiej korzystają wszystkie istoty żywe. Asystenci uczą się, ale nie zapamiętują tego, co mówią do nich poszczególni użytkownicy. Wkrótce ma się to zmienić.

Ruhi Sarikaya z Amazonu podzielił się informacją o zmianach, jakie w najbliższym czasie przejdzie Alexa. Asystentka otrzyma coś na wzór pamięci długotrwałej - będzie zapamiętywała konwersacje, aby móc wykorzystać je w późniejszym czasie, np. do przypominania, kiedy twoi najbliżsi mają urodziny. System sprawdzi się także na krótką metę, aby rozmowy miały bardziej ludzki charakter. Pozwoli to m.in. doprecyzowywać zadane przed chwilą pytania. Komunikacja z urządzeniem będzie bardziej intuicyjna, będziemy mogli przeprowadzić np. taki ciąg pytań: Jaka będzie pogoda w Krakowie? A jak tam dojechać? Co ciekawego mogę zobaczyć na miejscu?

Prawdopodobnie musi minąć jeszcze wiele miesięcy, aby rozmowa z asystentem głosowym przypominała konwersację z żywym człowiekiem, ale wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej stworzenia idealnego wirtualnego asystenta.

Źródło

Tagi:
Amazon Alexa inteligentny asystent asystent głosowy sztuczna inteligencja
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy