Adobe Lightroom wykorzysta SI do poprawy zdjęć

Opublikowane 14.12.2017

Lightroom jeszcze lepiej poprawi nasze zdjęcia

Adobe Lightroom wykorzysta SI do poprawy zdjęć

Praca fotoedytorów będzie prostsza dzięki sztucznej inteligencji.

Edycja fotografii nie polega na bezmyślnym przesuwaniu suwaków w Photoshopie. Aby uczynić zdjęcie interesującym, należy umiejętnie podkręcić tony, zadbać o odpowiedni kontrast czy doświetlenie ujęcia. Laik może się w tym pogubić. Chyba że wykorzysta zdobycze sztucznej inteligencji, którą Adobe wprowadził do aplikacji Lightroom. Firma zdecydowała się na niezwykle odważny krok i postanowiła wdrożyć do swojego oprogramowania algorytmy SI, które wykorzystają sieć neuronową do przeanalizowania naszego zdjęcia oraz automatycznego podkręcenia kluczowych parametrów.

Lightroom już wcześniej pozwalał korzystać z funkcji automatycznej korekty, ale dopiero wykorzystanie sieci neuronowej sprawiło, że algorytm wydobywa ze zdjęć to, co najlepsze. Sztuczna inteligencja w ułamku sekundy porównuje naszą fotografię do setki profesjonalnie wyretuszowanych zdjęć i na tej podstawie automatycznie poprawia kontrast, nasycenie, ostrość oraz inne kluczowe elementy. Efekt? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie główne: fotografia po lewej przeszła automatyczną korektę w starym stylu, a tę po prawej poprawiła sztuczna inteligencja.

Profesjonalni fotoedytorzy i tak będą poddawać zdjęcia dalszej, ręcznej obróbce, ale amatorzy z pewnością ucieszą się z nowej funkcji - zwłaszcza że będzie dostępna we wszystkich wcieleniach Lightrooma: na pecety, komputery Mac, iOS-a, Androida oraz w wersji webowej.

Tagi:
Lightroom zdjęcia fotoedycja grafika sztuczna inteligencja Adobe
Oceń artykuł
00%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy