2 miliardy ludzi korzystają z Androida

Opublikowane 18.05.2017

Google pochwalił się popularnością swojego systemu mobilnego

2 miliardy ludzi korzystają z Androida

Przedstawiciele Google poinformowali opinię publiczną, że z ich systemu aktywnie korzystają 2 miliardy użytkowników.

Androidowi można wiele zarzucić, nie jest to system idealny, ma swoje wady i zalety. Jednak nie sposób zgodzić się z jednym faktem - jest w stanie dotrzeć niemal do każdego użytkownika. Na rynku są androidofony stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych, drogie telefony dla miłośników fotografii i dobrego designu, tanie słuchawki dla mniej wymagających użytkowników czy tablety, które sprawdzają się w rękach grafików.

Nic więc dziwnego, że Android trafia do szerokiego grona odbiorców. Jak dużego? Według Google w skali miesiąca z systemu aktywnie korzystają aż 2 miliardy użytkowników.

Przy okazji CEO Google, Sundar Pichai, powiedział, że najważniejsze usługi firmy (Mapy, YouTube, Chrome, Gmail, Wyszukiwarka i Google Play) przekroczyły próg miliarda aktywnych użytkowników, zaś każdego dnia użytkownicy YouTube'a oglądają materiały o długości miliarda godzin. Trzeba przyznać, że te dane robią wrażenie.

Jak zauważyli dziennikarze serwisu The Verge, ciężko porównać te dane do bezpośredniego konkurenta, czyli systemu iOS, gdyż ostatni raz Apple pochwalił się liczbą aktywnych użytkowników ich oprogramowania mobilnego półtora roku temu. W tamtym czasie z iOS-a korzystało miliard osób, nie wiadomo jednak, ile jest ich obecnie. Nie sądzimy jednak, aby Apple udało się tak szybko dogonić Google, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ceny urządeń z iOS-em. Gwałtowny skok popularności Androida to głównie zasługa rozkwitubranży mobilnej w krajach rozwijających się, w których Apple nie może na równi konkurować ze znacznie tańszymi urządzeniami z systemem Google.

Źródło

Tagi:
Android Google
Oceń artykuł
1100%
00%
Komentarze
dodaj komentarz
Opublikuj
Nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy.
więcej komentarzy